У МОК зазначили, що не уряду вирішувати, хто зі спортсменів може брати участь у міжнародних змаганнях. У комітеті вважають, що у бойкотуванні змагань Україною не буде користі.
«Якщо таке рішення буде здійснене, це лише нашкодить спільноті українських спортсменів і жодним чином не вплине на війну, яку світ хоче зупинити і яку МОК так різко засудив», — заявили в організації.
- Міністр уряду Олег Немчінов 31 березня оголосив, що українським спортсменам не можна буде брати участь у змаганнях, де будуть представники з росії чи Білорусі. Відповідне протокольне рішення уряд ухвалив за пропозицією міністра спорту Вадима Гутцайта.
«На засіданні уряду ухвалено протокольне рішення за пропозицією Гутцайта про те, що ми беремо участь тільки у відбіркових змаганнях, де немає росіян, і, відповідно, участь поза межами цих критеріїв може бути підставою для позбавлення федерації статусу національної», — сказав Немчінов.
- Таке рішення — це відповідь на рекомендації МОК повернути спортсменів із росії та білорусі на міжнародні змагання. Окреме рішення про участь російських і білоруських спортсменів в Олімпіаді у Парижі МОК ухвалить пізніше. Україна попереджала, що у такому разі може бойкотувати Ігри.
- Як вказує Reuters, МОК не хоче виключати росіян і білорусів з Олімпіади, бо занепокоєний можливим бойкотом Ігор часів холодної війни. Наприклад, західні країни бойкотували Олімпіаду-1980, що проходила в СРСР, у відповідь на вторгнення в Афганістані. А Радянський Союз та інші соціалістичні країни бойкотували Олімпіаду-1984 року в Лос-Анджелесі.
Крім того, у МОК зазначають, що зараз у світі «занадто багато воєн, збройних конфліктів і криз», але це не заважало спортсменам змагатися одне з одним попри те, що «їхні країни перебувають у стані війни чи конфлікту».
Читайте також: Не допустити російських та білоруських спортсменів до змагань: ЧМР зверулась до міжнародних організацій
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами