Більше половини (51%) іноземних гостей, які відвідали Україну під час Євробачення-2017, зазначили, що країна виправдала їхні очікування, а 47% наголосили, що вона перевершила всі сподівання.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного компанією GfK Ukraine на замовлення Інституту світової політики, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на UA Перший.
Директорка Інституту світової політики (ІСП) Альона Гетьманчук відзначила, що приїзд на Євробачення суттєво змінив сприйняття іноземними гостями України. Зокрема, завдяки Євробаченню в України з’явилося більше прихильників її майбутнього членства в Євросоюзі. Зокрема, 64% опитаних гостей конкурсу із країн ЄС зазначили, що тепер більше бажають бачити Україну членом об’єднаної Європи.
"Досить неочікувано понад половина опитаних (54%) заявили, що Україна стане членом ЄС уже в наступні п’ять років. Цікаво, що такої думки дотримуються однаковою мірою як представники самих країн ЄС (53%), так і ті, хто не належить до єесівських країн", – додає перший заступник директора ІСП Сергій Солодкий.
Читайте також: Близько 72 млн. грн. вторгували за квитки на Євробачення-2017
Ще п’ята частина опитаних (19%) вірить, що Україна увійде до європейської сім’ї в наступне десятиріччя. Варіант щодо 20 років обрало не так багато опитаних – лише 6%. Не бачать Україну в ЄС лише 1%, хоча ще майже 20% не змогли визначитися з думкою. Ніяк конкурс не вплинув на думку кожного четвертого (24%). І лише 1% гостей з Євросоюзу заявив, що після відвідин України не хочуть чи дещо менше воліють бачити її в ЄС.
"Завданням організаційної команди Євробачення було не лише проведення шоу світового рівня, а й зміна іміджу України в світі. Для нас було важливо зарекомендувати Україну надійним та рівноправним партнером, державою з європейськими цінностями та орієнтирами, невід’ємною частиною Європи. Мені приємно, що нам вдалось впоратись з цим завданням і результати опитування це підтверджують", – зауважив виконавчий продюсер Євробачення-2017 Павло Грицак.
Опитування закордонних гостей Євробачення проводилося компанією GfK Ukraine у період з 9 по 13 травня 2017 року. Усього методом комп’ютеризованого особистого інтерв’ю було опитано 1060 респондентів віком від 18 років, які не є громадянами України. Респондентів було обрано випадково у Києві в місцях найбільшого скупчення цільової аудиторії.
Повні результати соціологічного опитування доступні на веб-сайті Інституту світової політики.