Зв’язок між клітинним метаболізмом і депресією виявили науковці Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Їхнє дослідження опубліковане в журналі Translational Psychiatry.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Українську правду.
Хоч первинні симптоми депресії є психологічними, депресія є складною хворобою, яка фізично впливає на весь організм, кажуть вчені. Тому вимірювання маркерів клітинного метаболізму стало важливим підходом до вивчення психічних захворювань і розробки нових способів їх діагностики, лікування та запобігання.
Більшість людей із депресією відчувають полегшення завдяки психотерапії та прийому ліків. Однак у деяких людей депресія не піддається лікуванню. Суїцидальні думки виникають у більшості пацієнтів із резистентною до лікування депресією. Близько 30% з них принаймні раз у житті намагаються вчинити самогубство.
Отримуйте новини в Telegram
Дослідники проаналізували кров 99 учасників дослідження, в яких діагностували непіддатливу до лікування депресію та суїцидальні думки, і стількох же здорових людей. Серед сотень різних біохімічних речовин, що циркулювали у крові людей із депресією, виявили п’ять біомаркерів.
Дослідники встановили, що є статеві відмінності в тому, як депресія впливає на метаболізм клітин. Метаболіти, які сигналізують про суїцидальні думки, у чоловіків і жінок здебільшого відрізняються, однак деякі метаболічні маркери були однаковими для обох статей.
Це, зокрема, біомаркери для мітохондріальної дисфункції, яка виникає, коли структури клітин, що виробляють енергію, не працюють.
Дослідження пропонує новий підхід до персоналізації лікування депресії, а також може допомогти вченим створити ліки, які можуть впливати на мітохондріальну дисфункцію.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами