Астрономи з проекту PAN-STARRS виявили другий в історії міжзоряний об'єкт, який зблизиться з Сонцем на мінімальну відстань у вересні 2019 року, пролітаючи між орбітами Юпітера і Сатурна.
Про це повідомив відомий астроном Рон Баалке, пише Експрес онлайн. Об'єкту дали тимчасове ім'я A / 2017 U7.
Астероїд потрапив в поле зору астрономів завдяки незвичайній траєкторії руху - його орбіта сильно нахилена по відношенню до "млинця" решти Сонячної системи. Це зробило його добре помітним для автоматизованих телескопів. Подальші спостереження допомогли астрономам обчислити точну орбіту.
Читайте ще: NASA знайшло багату на воду екзопланету, схожу на Сатурн
Астероїд повинен зблизитися з Сонцем 10 вересня 2019 року. У цей день об'єкт, за розрахунками фахівців, пройде між орбітами Юпітера і Сатурна, після чого покине Сонячну систему.
Однак не всі вчені вважають, що A/2017 U7 є міжзоряним небесним тілом. Частина астрономів припускає, що це "мешканець" хмари Оорта. Йдеться про звалище космічних "будматеріалів" на дальніх околицях Сонячної системи. Можливо, об'єкт викинуло звідти в результаті гравітаційних взаємодій з сусідами і планетами-гігантами. Більш того, не виключено, що він не покине Сонячну систему, а почне свою зворотну подорож до Сонця.
Деякі вчені вважають, що це може статися після того, як він піде від зірки на 18-20 тисяч астрономічних одиниць. Це середня відстань між світилом та Землею, що якраз відповідає кордону хмари Оорта. На користь цієї версії також свідчать незвичайна швидкість і напрямок польоту астероїда.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами