За орбітою Плутона астрономи знайшли нову карликову планету, яка в 2300 разів далі від Сонця, ніж Земля. Об'єкт з номером 2015 TG387 отримав назву Гоблін, пише Експрес з посиланням на Science Magazine.
Судячи з яскравості небесного тіла, його радіус становить приблизно 300 кілометрів, що дозволяє віднести його до карликових планет. Вперше планету помітили восени 2015 року. Потім дослідники спостерігали карликову планету ще вісім разів в 2015, 2016 2017 і 2018 роках, що дозволило розрахувати її орбіту.
Виявилося, що найближча до Сонця точка орбіти Гобліна розташована на відстані близько 65 астрономічних одиниць від Сонця, найбільш віддалена - на відстані понад 2300 астрономічних одиниць, тобто в 2300 разів далі від Сонця, ніж Земля. За розрахунками вчених, Гобліну потрібно близько 40 тисяч років, щоб зробити повний оборот навколо Сонця.
Читайте ще: Унікальний космічний знімок: скупчення галактик у Волоссі Вероніки
Відкриття 300-кілометрової планети було щасливою випадковістю. 99% орбіти Гобліна перебувають занадто далеко від Землі, тобто його неможливо побачити нинішніми телескопами. Але астрономи "спіймали Гобліна" - використовуючи 8-метровий телескоп Subaru на Гаваях - в точці, яка знаходиться зовсім поруч від точки найбільшого зближення Сонця і планети.
Гоблін приєднується до невеликої групи об'єктів екстремальної Сонячної системи, орбіти яких знаходяться за межами гравітаційного поля Урана і Нептуна. Вчені вважають, що орбіта нового об'єкта підтверджує існування так званої "Планети X", яка була теоретично передбачена в 2016 році.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами