Космічний апарат «Юнона» зафіксував закручені хмарні пояси і бурхливі вихори над північною півкулею газового гіганта. Це так звані хаотичні хмари Юпітера, які справді вражають своєю видовищністю, пише Експрес.
Космічний корабель «Юнона» зробив ці кадри, виконуючи свій 13-й ближній проліт над Юпітером, коли відстань між ним та вершиною хмар складала близько 9600 миль (це 15500 кілометрів). Ділянка, яка спостерігається тут, є хаотичною і турбулентною і складається з багатьох хмарних вихорів. Як пояснюють спеціалісти NASA, темний колір хмар вказує на те, що вони перебувають глибше в атмосфері Юпітера, в той час як світліший колір характеризує вищі хмари.
«Яскраві хмари – це, швидше за все, аміак», — пояснює Анатолій Відьмаченко, вчений-астрофізик.
В центрі виділяється яскравий овал, який, до слова, можна помітити й під час наземних спостережень в телескоп.
Читайте ще: Вчені виявили планету-сироту, придатну для колонізації
Однак «Юнона» дозволила розгледіти дрібномасштабні структури всередині цієї системи. Вчені кажуть, що, подібно до Великої Червоної Плями (найбільшого урагану, який вирує у Сонячній системі і розташований саме на Юпітері), вітри тут сповільнюються у напрямку до центру.
Загалом, як каже вчений, на Юпітері постійно вирують бурі і шторми, які складаються в неймовірно гарні візерунки завдяки смугастій структурі хмар, коли кожна смуга виділяється іншим кольором.
«Загалом, завдяки апарату «Юнона», який був запущений у 2011 році, ми маємо змогу розгледіти найбільшу планету Сонячної системи з унікально близької відстані, — веде далі Анатолій Відьмаченко. — Завдяки подібним знімкам, ми можемо дізнатися про внутрішню будову Юпітера, принцип дії його магнітного та гравітаційного полів. І, звісно, насолоджуватися видами Юпітера, який, безперечно, є найвидовищнішою планетою Сонячної системи».
Вам буде цікаво: Фото дня: NASA зафіксувала північне сяйво над Америкою
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами