Весною 2020 року дослідники відібрали зразки у 2 149 людей. Але в останній, тобто 3 фазі дослідження, кров здали лише 1 884 з них (88% від початкової групи). У 19% з цих учасників виявили антитіла до SARS-CoV-2, пише ІА АСС з посиланням на 24 канал.
- З тих 370 людей, у яких розвинулися антитіла до SARS-CoV-2, 96% все ще мали їх через 9 місяців;
- дві третини перехворілих також мають певну Т-клітинну пам'ять, специфічну для SARS CoV-2. Це інша форма імунітету до коронавірусу;
- у менше ніж 2% людей без антитіл виявили специфічну пам'ять Т-клітин до коронавірусу. Це підтверджує попередні дослідження, які свідчать про те, що відсутність антитіл – не ознака відсутності імунітету;
- серед 340 людей з антитілами коронавірус повторно виявили лише у 1% учасників, що вказує на низький ризик повторного зараження.
«Вивчивши кілька компонентів імунної системи через 9 місяців після зараження, ми можемо побачити, що навіть легкі симптоми забезпечують тривалу і широку імунну систему. Невідомо, чи може людина з антитілами переносити вірус і передавати інфекцію без будь-яких симптомів, але цей ризик здається дуже невеликим», - розповіла дослідниця Шарлотта Толін.
Читайте ще: У ВООЗ заявили про зменшення темпів поширення COVID-19
Дослідження продовжується. Наступний забір зразків відбудеться в травні.
Очікується, що тоді більша частина учасників дослідження вже буде вакцинована. Вчені хочуть порівняти імунну систему після природного зараження і після вакцинації.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами