Тому так необхідно дотримуватися соціальної дистанції та носити маски. Про це свідчать результати дослідження двох співробітників Центру з профілактики та контролю захворювань у США, опублікованого в JAME Network, пише ІА АСС з посиланням на Громадське.
Дослідники розділили потенційних поширювачів коронавірусу на три групи: досимптомні хворі, безсимптомні та симптомні. Далі вчені змоделювали, за скільки випадків COVID-19 буде відповідальна кожна група у залежності від часу, коли вони найбільш заразні.
Спершу науковці припустили, що представники кожної групи найзаразніші на 5 день після інфікування коронавірусом — це середній інкубаційний період, упродовж якого у більшості людей розвиваються симптоми. У першій моделі припустили, що у 30% хворих ніколи не з'являються симптоми, але вони на 75% такі самі заразні, як люди з симптомами. Згідно з цією моделлю, безсимптомні люди відповідають за 24% нових інфікувань, ще за 35% інфікувань відповідальні досимптомні люди.
Також дослідники моделювали ситуації, за яких пік передачі вірусу спостерігався через 3-7 днів після інфікування, а також зменшували та збільшували відсоток безсимптомних людей у моделі. У більшості сценаріїв досимптомні та безсимптомні люди відповідальні за щонайменше 50% нових інфікувань.
Також була модель, де у 10% людей ніколи не з'являться симптоми. Тоді вони відповідальні за 8% нових заражень. Водночас за 42% заражень відповідальні ті, у кого симптоми з'являються згодом. За моделлю, коли безсимптомних людей було 0%, досимптомні хворі все одно були відповідальні за 25% нових заражень.
Науковці кажуть, що наразі у більшості країн відбувається тестування на COVID-19 у разі виникнення симптомів, а у громадських закладах перевіряють температуру тіла, щоб також виявити людей із симптомами. Проте, за їхніми словами, виявлення та ізоляція лише симптомних хворих не уповільнить поширення коронавірусу.
Вони наполягають, що носіння масок, соціальне дистанціювання, гігієна рук та запровадження тестування всього населення, навіть без симптомів, справді допоможуть сповільнити поширення вірусу, поки вакцини не будуть доступними для більшості.
Нагадаємо, що в Україні за добу зафіксували ще понад 5 тисяч нових випадків COVID-19.
Новини ІА АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами