Поблизу станції «Академік Вернадський» біологи помітили єгипетську чаплю, яка проживає на всіх континентах, окрім крижаного. Несподівана зустріч трапилася перед морським виходом вчених на човнах, розповіли в Національному антарктичному науковому центрі. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП Життя.
Полярники пояснили, що попри те, що єгипетські чаплі – це найпоширеніший та найчисельніший вид із родини, ці птахи проживають на всіх континентах, крім Антарктиди. Тому побачити цього пернатого поблизу «Вернадського» – «справжній фарт для біологів».
«Можливо, все тому, що на крижаному континенті немає її улюблених тварин – диких чи домашніх копитних. Саме на їхніх спинах птаха полюбляє сидіти: від слонів і буйволів до коней та зебр», – жартують у НАНЦ.
Науковці розповіли, що єгипетська чапля походить з Африки, де й проживала до початку XX століття. Однак пізніше птахи цього виду «перебралися» у Західну півкулю та навіть Австралію.
Нині пернаті населяють обидві півкулі, однак перевагу надають тропікам, субтропікам та деяким територіям помірних широт.
Єгипетська чапля має невеликі розміри і в довжину сягає до 50 сантиметрів, маючи розмах крил до метра. Тіло птахи здебільшого вкрите білим пір'ям, але на голові, спині та зобі вона має бежево-жовтуваті «мітки».
Часто завдяки сусідству із копитними єгипетським чаплям вдається шукати їжу – великих комах, яких можна добути простіше, якщо більші тварини сполохають їх у траві. Крім того, птахи збирають поживу із шерсті та шкіри слонів, буйволів, коней та зебр.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами