Українські полярники спостерігають за пінгвінами не лише на острові Галіндез, де розташована станція "Академік Вернадський", а й у всьому районі Аргентинських островів-півострова Київ.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Українську правду.
Півострів Київ – це переважно вкритий льодовиками півострів овальної форми, який розташований на континенті навпроти архіпелагу Аргентинських островів.
У першій половині жовтня біологи 28-ї УАЕ робили низку виїздів на сусідні острови для обліку пінгвінів. Найпівденнішу колонію вони виявили за 10 км від "Вернадського", а найпівнічнішу – за 30 км.
Отримуйте новини в Telegram
«Ці колонії зазвичай змішані, тобто на одному місці гніздують різні види пінгвінів одного роду Pygoscelis – субантарктичні, антарктичні та пінгвіни Аделі. А ще з ними часто сусідують синьоокі антарктичні баклани. З 9 колоній пінгвінів, які обстежили наші вчені, баклани були присутні в 6», – розповідають у центрі.
Науковці пояснюють поширення пінгвінів тим, що зручних для гніздування ділянок не так багато і вони подобаються відразу багатьом видам птахів.
Переважають в усіх колоніях субантарктичні пінгвіни – їх вчені нарахували щонайменше 30 тисяч, саме вони уподобали острів, де перебувають українські полярники. Наразі на Галіндезі вже близько 4 тис. пінгвінів.
Дослідники відзначають, що птахи обирають для гніздування найрізноманітніші ділянки. Головне, щоб були наявні основні критерії: чисті від снігу скелі, будівельний матеріал (переважно камінці) та зручний спуск у воду.
«Тому ми їх зустрічаємо і на пласких пляжах, і на невеличких скелях у морі, і навіть на крутих гірських схилах. Субантарктичні пінгвіни можуть будувати гнізда досить високо. Ми часто бачимо їх на гірських схилах на висоті 130-150 метрів над рівнем моря, де вони вже зайняли місця для майбутніх гнізд», – пояснює біолог.
Для обстеження місцевості вчені використовували дрони.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами