Це показало дослідження Бірмінгемського університету, у якому взяли участь 100 людей у Великій Британії. Всі піддослідні не були госпіталізовані. Про це повідомляє ІА АСС з посиланням на Українську правду.
Висновки вважаються «обережно оптимістичними»
Вчені, які представляли висновки, заявили, що вони «заспокоюють», але не мають на увазі, що в рідкісних випадках люди не можуть заразитися хворобою двічі.
Пол Мосс, професор гематології з Бірмінгемського університету зазначив: «Хоча наші результати викликають у нас обережний оптимізм щодо сили та тривалості імунітету, сформованого після зараження COVID-19, це лише одна частина головоломки. Нам ще потрібно багато чого навчитися, перш ніж ми повністю зрозуміємо, як працює імунітет до COVID-19».
Дослідження, яке ще не було рецензовано іншими експертами, встановило, що, хоча у деяких пацієнтів рівень антитіл знизився, їх відповідь на Т-клітини залишалася стійкою.
«(Наші) ранні результати показують, що відповіді Т-клітин можуть перевершити початкову відповідь антитіл», – сказав Шамез Ладхані, консультант-епідеміолог з громадського здоров'я Англії.
Дослідження також виявило, що розмір Т-клітинної відповіді різнився і був значно вищим у людей, які мали симптоматику COVID-19, ніж ті, у кого при зараженні не було симптомів.
Дослідники заявили, що це можна трактувати двояко: цілком можливо, що вищий клітинний імунітет може дати кращі результати захисту від повторного зараження у людей, які мали симптоми або що безсимптомні пацієнти можуть краще боротися з вірусом без необхідності генерувати значну імунну відповідь.
Отримуйте новини в Telegram
Експерти, які не брали участі у дослідженні, вважають, що його висновки важливі та могли б доповнити знання про потенційний захисний імунітет до COVID-19.
«Ці результати дають запевнення в тому, що, хоча титр антитіл до SARS-CoV-2 може падати нижче рівня, який можна виявити протягом декількох місяців, рівень імунітету до вірусу може зберігатися. Однак залишається критичне питання: чи забезпечують ці стійкі Т-клітини ефективний захист від повторного зараження?», – сказав Чарльз Бангем, голова правління імунологія в Імперському коледжі Лондона.
Хоча понад 46 мільйонів людей у всьому світі інфіковані COVID-19, підтверджені випадки повторного зараження трапляються дуже рідко.
Читайте також: У Китаї знайшли живий коронавірус на заморожених продуктах
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами