За інформацією поліції, після оформлення до Польщі в’їхали три вантажівки, якими керували громадяни України. Проте учасники протесту заблокували їм рух. В один момент вони відкрили причепи, через що частина зерна висипалася на дорогу.
У поліції додали, що бійок чи небезпечної ситуації не було, а українські водії повернули назад у бік України. Також правоохоронці зазначили, що з’ясовують усі подробиці події та встановлюють учасників акції, які розсипали зерно по дорозі.
Наші новини є у Facebook
«Ми здійснюємо перевірку, встановлюємо дані осіб, які брали участь в інциденті, опитуємо свідків», – сказала правоохоронниця.
Поліціянти кажуть, що наразі з’ясовують деталі події та вилучають докази на місці. Матеріали буде направлено до прокуратури для кримінальної та правової експертизи.
Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко повідомив hromadske, що водії, які перетинали кордон, підтвердили прикордонникам факт висипання українського зерна на території Польщі.
#protestrolnikow Dorohusk - rolnicy rozsypali zboże z ukraińskich tirów@farmer_pl pic.twitter.com/ui6YzgJjBI
— Monika Chlebosz (@ChleboszMonika) February 11, 2024
Кордон України з Польщею наразі заблокований для вантажівок на двох контрольно-пропускних пунктах: «Ягодин — Дорогуськ» та «Рава-Руська — Гребенне».
Проте з 12 лютого фермери погрожують почати протести ще на двох КПП.
9 лютого 2024 року польські протестувальники почали блокувати рух транспорту в напрямку пункту пропуску «Шегині» (з польського боку — «Медика»). Згодом почалося блокування КПП «Гребенне — Рава-Руська» та «Дорогуськ — Ягодин».
Польські аграрії також заявили, що будуть перешкоджати перевантаженню українських сільськогосподарських товарів на залізничній станції поблизу кордону з Україною.
У Мінагрополітики України кажуть, що польські фермери протестують через бажання отримати помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.
Також міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що в деяких сферах буде необхідне повне блокування імпорту з України, як у випадку із зерновими. На його думку, протести фермерів на кордонах з Україною прийнятні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами