Через інтенсивні теплові хвилі у Індії цього літа вже загинуло понад сотню людей. Наразі температура у країні подекуди сягає 50 градусів за Цельсієм.
Про це повідомляє CNN.
Вчені прогнозують, що ситуація може погіршитися у прийдешні роки - аж до того, що деякі регіони перестануть бути придатними для життя. Цьому, ймовірно, не вдасться зарадити навіть у разі дотримання Паризької кліматичної угоди.
Нетипові теплові хвилі
Теплові хвилі у Індії є звичайним явищем. Вони трапляються у період від березня до липня у різних регіонах країнах та зазвичай зникають після прибуття мусонних дощів. Проте останнім часом вони стають більш інтенсивними, тривають довше та трапляються частіше.
Нагадаємо: Здорова людина може винести спеку до +35 градусів
Індійський уряд фіксує теплові хвилі у випадку, коли температура перевищує норму щонайменше на 4,5 градуси за Цельсієм. Статус "серйозної" вона отримує, коли температура стає на 6,4 градуси вищою за норму і утримується на цій позначці протягом щонайменше двох діб.
Минулого року у Індії було 484 теплові хвилі (примітно, що 2010 року їхня кількість становила лише 21). Загалом від них за останні 9 років загинуло 5 тисяч осіб. Цьогоріч же, як зазначається у матеріалі CNN, він аномальної спеки у Індії вже загинуло 137 осіб.
У червні у Делі зафіксували температуру 48 градусів за Цельсієм – це найбільший показник у історії спостережень. Аномальні показники були й у столиці Раджастану – ДжайпурІ. Там повітря нагрілося до 50, 6 градусів за Цельсієм.
Унаслідок спеки у найбіднішому регіоні країни, штаті Біхар, закрили на 5 діб усі школи, коледжі та коучинг-центри. У подальшому ситуація, ймовірно, лише погіршуватиметься.
"Прийдешні теплові хвилі, ймовірно, поглинуть усю Індію", - зазначили А.К. Сахай і Сушміта Джозеф з Індійського інституту тропічної метеорології в коментарі CNN.
Ситуація, наявна у Індії, спостерігається також й інших регіонах світу – зокрема, у Іспанії, Китаї, Непалі та Зімбабве. У цих регіонах теплові хвилі також починають траплятися частіше і стають усе гіршими щороку. Це змушує дослідників замислитися над майбутнім людей, що мешкають у Південній Азії.
Так, Міжурядова група експертів з питань змін клімату нещодавно презентувала два можливі сценарії розвитку подій у регіоні. Перший передбачає, що глобальна температура, ймовірно, підніметься до на 4,5 градуси за Цельсієм до кінця століття.
Другий є більш оптимістичним і прогнозує підвищення лише на 2, 25. Так чи інакше, вони обидва не відповідають Паризькій угоді, згідно з якою світова спільнота має утриматися від збільшення глобальної температури більш ніж на 2 градуси до 2100 року (інакше – кліматичні зміни стануть незворотніми).
Читати ще: Аномальна спека у Європі: що спричинило рекордно високі температури
Незважаючи на це, більш оптимістичний сценарій передбачає, що усі регіони Південної Азії будуть так чи інакше придатними для життя до 2100 року. Гірший, натомість, свідчить про те, що, якщо викиди парникових газів будуть такими ж, як і зараз, плато Чхота-Нагпур у Індії та Бангладеш стануть непридатними для виживання.
Джерело: ТСН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами