Про це він сказав під час прямого звернення з Білого дому в вівторок, 8 березня, передає Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
«Сьогодні я оголошую, що Сполучені Штати вражають головну артерію російської економіки. Ми вводимо заборону на весь імпорт російської нафти, газу та енергоносіїв», - зазначив Байден під час промови про подальші заходи щодо притягнення Росії до відповідальності за її неспровоковану та невиправдану війну в Україні.
Він уточнив, що російська нафта більше не прийматиметься в американських портах, і, таким чином, Америка завдасть ще одного потужного удару по путінській машині війни. Байден підкреслив, що попри негативні наслідки для самої американської економіки, це рішення було прийняте за потужної двопартійної підтримки Конгресу США і цілої країни, оскільки Америка не стоятиме осторонь і продовжить підтримувати Україну.
Крім того, за його словами, рішення США було обговорене під час «тісних консультацій» із союзниками й партнерами, зокрема, в Європі.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Уряд Великої Британії має намір припинити імпорт російської нафти до кінця 2022 року. Відповідне рішення ухвалене 8 березня, пише Європейська правда.
Цей перехідний період дасть ринку, підприємствам і ланцюгам поставок більш ніж достатньо часу, щоб замінити російський імпорт, який становить 8% попиту у Британії.
Британія менш залежить від російського викопного палива, ніж багато європейських країн. Але російські поставки все ще складають 8% загального імпорту до Британії, а 18% британського дизельного палива надходить з Росії.
Лондон вирішив оголосити про такий рок разом із США, які оголосили про повну заборону на імпорт російської нафти, газу та вугілля.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами