Приймати заявки на участь розпочали 18 серпня. На першому етапі науковці хочуть зібрати базу даних 1 млн людей, серед них вони оберуть 20 тисяч, які найкраще підходять для експерименту. Після опитування вчені оберуть 120 людей, які отримуватимуть базовий дохід, та 1300 людей для порівняльної групи, де соцвиплату не отримуватимуть. Про це пише ІА АСС з посиланням на hromadske.
Читайте також: У Чернівецькій області офіційно є 38 мільйонерів
Виплати розпочнуться навесні 2021 року. Гроші виплачуватимуть зі спеціального фонду, який наповнюється коштом пожертв. Учасники експерименту повинні кожні шість місяців заповнювати анкету про те, як на них впливає базовий дохід.
За три роки у Німеччині хочуть з'ясувати, як впливає соцвиплата на людей: чи спонукає більше працювати, інтегрує в суспільство (для бідних верств), заохочує лінь та чи робить стійкішими до криз.
Наші новини є у Facebook
У світі вже проводили дослідження базового доходу, наприклад у Фінляндії та у самій Німеччині. На думку німецьких вчених, частина світових досліджень уже застаріла або вивчає базовий дохід лише для безробітних (у німецькому дослідженні немає такого обмеження).
Проводять дослідження Німецький інститут економічних досліджень, організація Mein Grundeinkommen, Інститут Макса Планка і Кельнський університет
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами