Так, впродовж 19 жовтня в країні зареєстрували 18 863 нових випадків зараження коронавірусом, що є найбільшим показником з початку пандемії. Попередній максимум нових випадків був 12 жовтня і склав 16,7 тисячі. Щодо смертей, то офіційні органи влади Румунії повідомили про 574 смерті, пов'язаних з коронавірусом, що також є максимальним показником за весь час пандемії. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на «Європейську правду».
Читайте також: COVID-19 в Україні: різке зростання захворюваності та понад 500 смертей
Як пише видання, Румунія звернулася до ЄС за допомогою в лікуванні COVID-19 і призупинила нетермінові операції, оскільки в лікарнях закінчилися місця у відділеннях інтенсивної терапії. Органи охорони здоров'я активували Механізм цивільного захисту ЄС, щоб отримати доступ до додаткових запасів препарату, який використовується для лікування COVID-19, і апаратів штучної вентиляції легенів.
Відтак, Євросоюз вже відправив до Румунії ліки і необхідне обладнання для подолання проблем, викликаних підйомом захворюваності COVID-19, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на The Guardian.
Європейська комісія заявила, що влада ЄС сприяла транспортуванню в Румунію 250 концентраторів кисню, які потрібні для вироблення медичного кисню для тяжкохворих пацієнтів.
Також з Італії в Румунію відправлено 5,2 тис. ємностей з моноклональними антитілами, які використовуються як експериментальний метод лікування пацієнтів із COVID-19. Окрім цього, ЄС збирається передати Румунії від Данії 8 концентраторів і 15 апаратів ШВЛ.
Через рекордний рівень смертей, пов'язаних з COVID-19, Президент Румунії Клаус Йоганніс скликав збори всіх органів охорони здоров'я, що беруть участь в боротьбі з пандемією коронавірусу, пише «Європейська правда» з посиланням на «Euractiv».
Президент сказав, що підготовка до четвертої хвилі пандемії була недостатньою. Він зазначив, що зараз не час шукати винних, а треба діяти, щоб подолати національну трагедію.
Окрім цього, Уряд країни запровадив комендантську годину для нещеплених, і планує зробити щеплення обов'язковими для працівників охорони здоров'я, лікарів і медсестер.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Наразі Румунія посідає друге місце з кінця за рівнем вакцинації в Європейському союзі, випереджаючи лише Болгарію.
Своєю чергою, BBC Україна на своїй сторінці у Facebook публікує відео з переповненими реанімаціями у лікарнях Румунії. Мовник зазначає, що в країні такий спалах коронавірусу, що пацієнтів почали відправляти в сусідню Угорщину.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами