Штучні аналоги м’яса виготовляють не лише з клітин тварин у лабораторіях чи з рослин, а й просто з повітря. Як повідомляє портал Meat-Inform, американський стартап Air Protein розробив технологію, що дозволяє продукувати білки з вуглекислого газу.
Інновація може стати в нагоді космонавтам. Адже обмеженість ресурсів на космічних станціях та шатлах робить ідею виготовлення харчових продуктів з вуглецю досить привабливою.
Читайте також: Першу повністю жіночу прогулянку у космосі готують у NASA
Технологія Air Protein базується на попередніх дослідженнях американських біотехнологів, які ще в середині минулого століття навчилися робити їжу за допомогою гідрогенотрофів – бактерій, які харчуються вуглекислим газом і вміють перетворювати вуглець в цінні харчові компоненти.
Ідея стартапу полягає в тому, що бактерії будуть переробляти повітря, яке видихають космонавти, на білкову борошноподібну суміш. До цієї суміші додаватимуться вода та мікроелементи, що зробить смак нової речовини, схожим на м’ясо.
Продукт підійде не лише астронавтам, а й веганам та вегетаріанцям. Наразі компанія Air Protein розробляє привабливу ринкову форму для “повітряного м’яса”.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами