Про це повідомляє CNBC із посиланням на провідного науковця ВООЗ Сумію Свамінатан.
«Більшість згодна, що вакцинація повинна початися з медпрацівників і працівників першої лінії боротьби з пандемією, але навіть в такому випадку нам необхідно визначити, хто з них зазнає найбільшого ризику. А потім - люди похилого віку і так далі. Але я думаю, що звичайній людині, здоровій і молодій людині, можливо, доведеться почекати до 2022 року, щоб отримати вакцину», - сказала представник ВООЗ.
Свамінатан підкреслила, що списки груп людей, хто зможе першим отримати доступ до COVID-вакцини, «все ще формуються», пише ІА АСС з посиланням на Укрінформ.
«Люди схильні думати, що 1 січня або 1 квітня їм зроблять щеплення, і тоді все повернеться у звичне русло. Але так не буде», - зауважила науковий співробітник ВООЗ.
Вона також висловила сподівання, що до 2021 року світ отримає щонайменше одну безпечну та дієву вакцину від COVID-19, проте спочатку цей препарат буде доступний лише в обмеженому обсязі.
Як відомо, наразі жодна дієва вакцина від коронавірусу ще не готова, хоча ряд держав заявляють, що зараз працюють над своїми вакцинами проти COVID-19. Та все це ще лише на стадії клінічних випробувань.
Єдиними наразі зареєстрованими у світі вакцинами є російські «Спутник V» або «Гам-Ковід-Вак» та «ЕпіВакКорона». Водночас для цих вакцин не завершено третю фазу клінічних випробувань. При цьому існує міжнародна норма про те, що вакцину можна реєструвати й масово застосовувати тільки після успішного завершення трьох фаз клінічних випробувань.
За даними ВООЗ наразі лише 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування – рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами