Сьогодні, 15 грудня, Європарламент може затвердити механізм тимчасового припинення безвізу.
До скасування віз з Євросоюзом Україна йшла шість років. Нині цей процес – на фінішній прямій. Європарламент має проголосувати за механізм призупинення безвізу та визначити умови, за яких у потенційних учасників безвізового режиму – України та Грузії – будуть забирати привілей легко перетинати кордон.
Якщо з третіх країн збільшиться кількість людей, яким забороняють в'їзд, або будуть докази, що люди залишаються у країнах Євросоюзу довше, ніж дозволяє закон. Якщо різко збільшиться кількість запитів про притулок, виявлять загрозу для безпеки у країнах-членах ЄС або ж буде відмова у співпраці, – пояснила умови євродепутатка Агустін Діаз де Мера.
Щодо України, то особливо пильно будуть стежити, як Київ бореться з корупцією. Щойно виникне загроза, наприклад, електронному декларуванню – про безвіз доведеться забути на 9 місяців. Такий термін на вирішення проблеми дає механізм призупинення дії безвізового режиму.
За дотриманням правил стежитиме Єврокомісія. Щонайменше раз на рік вона звітуватиме перед Європарламентом та Радою ЄС.
Читайте також: Що потрібно для безвізової поїздки в Євросоюз (ВІДЕО)
Варто зазначити, застосування механізму призупинення необов'язково вдарить по всіх громадянах України. У випадку порушень можуть покарати окрему категорію. Наприклад, людей конкретного віку, які нелегально працювали у ЄС.
Якщо безвізовий режим таки нададуть, сотні тисяч, а може й мільйони людей приїдуть до Європи. І дуже багато з них, з візою чи без, не поїдуть назад, – впевнений євродепутат Джерард Беттен.
Ратифікація механізму призупинення безвізу Європарламентом – вагомий, але не останній крок на шляху українського безвізу. Безпосередньо за нього євродепутати, за попереднім планом, будуть голосувати 1 лютого, інформує 24 канал.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами