Через карантинні обмеження цього року паломники не змогли відвідати Єрусалим в день сходження вогню. Однак церемонія проходить за сценарієм, який відбувається століттями. Про це пише ІнформАгентство АСС з посиланням на ТСН.
Всередині храму Воскресіння Христового усі свічки та лампадки погашені. Вхід до кувуклі зачиняється, а на двері накладається особлива воскова печатка воротарів Храму Гробу Господнього.
Після того Єрусалимський патріарх у білих одежах тричі обходить кувуклію з особливою молитвою. У руках він тримає купу з 33 свічок для прийняття Благодатного вогню. Потім партіарх входить до гроту Гроба Господнього та промовляє молитви біля Триденного ложа Христа Спасителя. Через 5-10 хвилин у святій кувуклії відбувається сходження Благодатного Вогню.
Отримуйте новини в Telegram
За біблійними текстами першим, хто зіткнувся з Благодатним вогнем був апостол Петро. Вогонь осяяв труну Ісуса Христа у печері, де він був похований, пише УНН. Вважається, що вогонь є символом Воскресіння, проявом божої благодаті, яка має запалити віру в серцях людей. Віряни вважають, що якщо вогонь не зійде, то це означатиме настання часу антихриста.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами