Міжнародна команда дослідників проаналізувала, чому, незважаючи на парниковий ефект, зими у північній півкулі останнім часом стають все холодніше. Виявилось, що це через руйнування системи циклонів, пише platfor.ma.
Періодичні сильні холоди не тільки не спростовують глобальне потепління, а й можуть бути з ним пов’язані. Принаймні, про це говорить робота кліматологів з Німеччини на США, які працювали на чолі з Марлен Кречмер.
Справа в тому, що Арктика залишається одним із регіонів, який розігрівається найбільш швидко. Стрімке скорочення крижаного покриву, який відбивав суттєву частину сонячних променів, лише додає потеплінню прискорення. Нагріваючись, вода нагріває і повітря, через що потоки тепла досягають стратосфери.
З іншого боку, стратосфера залишається вельми холодною, особливо в приполярних областях. Раніше це крижане повітря було замкнене потужними і стабільними вітрами, які утворювали масштабні циклони полярних вихорів. Вони піднімались в стратосферу на висоту в десятки кілометрів, накопичуючи холод.
Однак Марлен Кречмер і її колеги показали, що через глобальне потепління океани розігріваються, що змінює потоки повітря і викликає ослаблення цих вихорів. Це дозволяє морозному повітрю взимку накривати Євразію. Саме з цими факторами вчені і пов'язують сильні холоди, які в останні роки траплялися на континенті взимку.
Читайте також: Синоптики прогнозують перший сніг уже у другій половині жовтня
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами