У них виявили вірус SARS-CoV-2, зокрема штами Альфа, Дельта та Омікрон, йдеться у журналі Американської академії мікробіології, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.
«Наші результати наголошують на необхідності подальшого моніторингу SARS-CoV-2 у міських популяціях щурів та оцінки потенційного ризику вторинної передачі зоонозів від цих популяцій щурів назад до людей», – пишуть автори дослідження.
Щури широко поширені в міських громадах Сполучених Штатів. Наприклад, тільки в Нью-Йорку проживає приблизно вісім мільйонів диких щурів.
Команда встановила дві пастки поблизу місць навколо каналізаційних систем і зловила 79 щурів із трьох місць у міських парках та навколо них у Брукліні восени 2021 року.
13 щурів (тобто 16%) дали позитивний результат на COVID-19.
Науковці використали геномний аналіз, щоб визначити можливий зв’язок із вірусами, які циркулювали серед людей на ранніх стадіях пандемії. Це підтвердило їхню гіпотезу, що гризуни можуть провокувати спалахи інфекцій у великих містах.
Отримуйте новини в Telegram
Центри з контролю та профілактики захворювань США стверджують, що ризик передачі COVID-19 людям від тварин не великий. Але результати цього дослідження наголошують на необхідності контролю над ситуацією.
«Загалом наша робота в цьому просторі показує, що тварини можуть відігравати певну роль у пандеміях, які впливають на людей, і важливо, щоб ми продовжували покращувати наше розуміння, щоб ми могли захистити здоров’я людей і тварин», – сказав дослідник доктор Ван.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами