Скоро стартує сезон відпусток, а отже постає питання – де відпочити влітку. Найпопулярнішим напрямком серед українців залишається Туреччина. За минулий сезон цю країну відвідало більше ніж 1,4 млн українців, пишуть Факти ICTV.
Купальний сезон тут продовжується майже півроку – з кінця квітня і аж до жовтня. Однак, високий сезон розпочинається з другої половини червня, триває липень і першу половину серпня.
Туреччина приваблює туристів сприятливим кліматом, теплим морем, доступними цінами та відомою всім системою відпочинку all inclusive. Сюди їдуть не тільки, аби відпочити на пляжі, а й щоб поринути в історію, адже тут неймовірна кількість стародавніх міст. А також, щоб насолодитись бюджетним шопінгом, про який всі так багато чули.
Ще Туреччину обирають через відносну близькість до України. Дорога підходить для людей, які бояться довгих перельотів. Адже переліт у Туреччину не займає багато часу – рейси з Києва та Львова летять в середньому 2 години.
Тури в Туреччину подорожчали. Якщо раніше туристи відштовхували від побажань, то зараз основне питання – це бюджет. У кінці травня середній готель на двох буде коштувати $450, кращий варіант – $550, п’ятизірковий готель – $700. В червні ціни зростуть на $150-200.
Липень і друга половина серпня – найдорожчий період. Більш-менш хороший готель на двох обійдеться у $1000.
Вирахувати, скільки треба доплачувати за дитину – легко. Зазвичай діти до 12 років або проживають безкоштовно, або для них роблять великі знижки. Тоді оплачується тільки переліт. Доплата за дитину приблизно $150-200.
Все узбережжя Туреччини умовно можна розділити на два регіони – Середземного та Егейського моря.
Сезон на узбережжі Середземного моря починається з травня. В цей час біля Егейського моря ще прохолодно. Туди їдуть з червня.
Середземне море
Егейське море
Турецькі курорти вважають оптимальними для відпочинку з дітьми. Тут їх дуже люблять.
З дітьми можна відпочивати практично у всіх регіонах. Варто зважати лише на відстань від аеропорту. Всюди є спеціальні готелі з відповідною інфраструктурою. Турист обирає те, що йому зручно.
Читайте ще: Експерт назвав популярні напрямки літнього відпочинку за кордоном
Такі готелі оснащені спеціально виділеними дитячими пляжами, дитячими майданчиками і басейнами. Більше того, деякі готелі навіть мають спеціальне дитяче харчування, окреме дитяче меню. Є кімнати, де можна залишити дитину з нянечкою на деякий час. Біля басейну, як правило, працюють аніматори.
Обираючи готель, треба зважати на власні вподобання. Люди, які бажають подорожувати і їздити на екскурсії, розглядають готелі, які розташовані ближче до визначних пам’яток. Якщо ж турист не планує виходити за межі міста – обирає великі клубні готелі.
Якщо, приїхавши у готель, туриста щось не влаштовує – він має право підійти на ресепшн або в службу з роботи з гостями і попросити замінити щось або повідомити про проблеми в кімнаті.
Зазвичай готелі без зайвих питань все замінюють.
Екскурсійна програма в Туреччині дуже різноманітна. Формально екскурсії поділяються на декілька категорій:
Найпопулярніша екскурсія Туреччини – Памуккале. Кажуть, хто не був у Памуккале, той не був у Туреччині.
Памуккале – це вапняні пороги неймовірної краси. Це унікальне місце, бо подібного в світі немає. До речі, екскурсія доволі насичена.
Окрім Памуккале можна відвідати історичну частину – руїни старого театру та оніксові магазини, де покажуть, як виробляють онікс.
В Туреччині дуже багато розважальний екскурсій. Для туристів з дітками є різноманітні акваріуми, океанаріуми, дельфінарії та аквапарки.
Те, що варто побачити в своєму житті – танцювальний колектив Огні Анатолії. Близько 120 людей танцюють національні турецькі танці. Дуже колоритне видовище.
Відпочиваючи на Егейському узбережжі і маючи біометричний паспорт, можна відвідати Грецію – острови Родос та Кос. Туди возять на невеличкому паромі. Є одноденні екскурсії, а є можливість залишитись на декілька днів.
Кава, чай, приправи та солодощі – ці речі варто спробувати. Ще з Туреччини можна привезти оливки. Вони на смак дуже відрізняться від тих, що продають в Україні. Головне – зважати на дату виробництва, аби вони були не залежані. Їх можна дивитись не в сувенірних лавках, а в звичайних магазинах, куди ходять місцеві.
В Туреччині якісний текстиль. У звичайних крамницях можна купити рушники та халати високої якості. При чому ціни нижчі, ніж у нас. За речами можна їхати у будь-який торговий центр. Вони в Туреччині є в кожному туристичному місті. Текстиль – це те, що варто везти з цієї країни в першу чергу.
І ще в Туреччині можна і навіть потрібно торгуватись. Звичайно не в торгових центрах і магазинах з фіксованою ціною. У маленьких крамничках і лавках заведено торгуватись – ціни знижують вагомо. Іноді навіть вдвічі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами