Джиммі підтримав інновацію і 15 січня Wikipedia офіційно була запущена на новому домені. Перша стаття в ній з'явилася на наступний день близько восьмої години вечора - Wikipedia: UuU. Вона була пробою пера і містила в собі лише три слова на букву U: Uruguay, United States і United Kingdom.
Концепція вільної енциклопедії припала до душі багатьом користувачам. Уже через місяць кількість статей перевищила 1000, а 7 вересня 2001 року перевалила за 10 000. Протягом першого року існування Вікіпедії було створено понад 20 000 енциклопедичних статей - в середньому більше 1500 статей в місяць.
Стрімко розвивалися і міжнародні версії Вікіпедії. Першим доменом став deutsche.wikipedia.com (16 березеня 2001 року). Перші відомості про французьку Вікіпедію з'явилися 23 березня, і потім, в травні 2001 року, це супроводжувалося хвилею нових мовних розділів на китайською, нідерландською, есперанто, івриті, італійською, японською, португальською, російською, іспанською та шведською мовами.
Читати ще: "Вікіпедія" даватиме гроші за статті українською.
Станом на травень 2018 року розділи Вікіпедії є на 301 мові. Вона містить понад 40 мільйонів статей, кількість нових статей в день - близько 800.
Але діяльність глобальної бібліотеки не всім до смаку: уряди деяких країн неодноразово блокували Вікіпедію - у різний час доступ до неї був закритий в Росії, Туреччині, Китаї та інших країнах.
Український розділ Вікіпедії офіційно активувався в квітні 2004-го. Через три роки був подоланий поріг в мільйон правок. Українська Вікі налічує 435 284 зареєстрованих користувачів та 45 адміністраторів. За всю історію учасники написали 878 569 статей - за цим показником Україна знаходиться на 16-му місці серед усіх мовних розділів, на 11-му місці серед європейських Вікіпедій, і на третьому - серед Вікіпедій слов'янськими мовами.
Цікаві факти про Вікі:
Найбільше правок - у Буша
Стаття про 43-го президента США Джорджа Буша-молодшого англійською мові є абсолютним лідером за кількістю правок. За всі роки існування інтернет-енциклопедії її текст змінювався 45862 разів.
Без реклами втрачають мільйони
Якби Вікіпедія почала продавати банерну рекламу на своїх сторінках, то могла б щомісяця заробляти 210 мільйонів доларів. Це вдвічі більше, ніж Twitter і в чотири рази менше, ніж Facebook.
Китайці тримали рекорд 600 років
До появи Вікіпедії найбільшою енциклопедією вважався створений за наказом китайського імператора Юнле довідник, що містить знання з усіх книг імператорської бібліотеки. Його створили в 1407 році і він утримував рекорд близько 600 років.
Користувач як "Людина року"
Журнал Time в 2006 році назвав "Людиною року" абстрактного представника мільйонів авторів контенту і узагальнено назвав його "ТИ". На обкладинці був напис "Ти. Так, ти. Ти контролюєш Століття інформації. Ласкаво просимо у твій світ".
Фоліант на 5000 сторінок
У 2009 році художник Роб Меттьюс роздрукував вибрані статті англійського розділу Вікіпедії на 5000 сторінок і зшив їх в книгу. На відбір найнадійніших, точних і нейтральних статей у художника пішло два тижні.
Секс французів не цікавить
"Секс" - одна з найпопулярніших статей практично на всіх мовах. Але дивно інше - ця стаття не користується популярністю у франкомовній і іспаномовної Вікіпедіях.
27 січня 2013 року астероїд 274301, відкритий українськими астрономами 25 серпня 2008 року, був названий 274301 Wikipedia, а 22 жовтня 2014 року в польському місті Слубіце був відкритий перший в світі пам'ятник Вікіпедії.
До теми: У Чернівцях презентували перший том "Великої української енциклопедії".
Джерело: gazeta.ua