В Австралії вже близько п'яти років триває боротьба батьків проти показу однієї з серій відомого мультфільму "Свинка Пеппа". Епізод називається "Містер Тоненькі Ніжки" і розповідає про дружбу головної героїні з павуком. Зокрема Пеппа з павуком п'ють чай і мило базікають, пише "112-Україна".
Такий підхід обурив батьків, які переживають про зміст серії, а саме про те, що діти перестануть боятися павуків.
Справа в тому, що в Австралії досить багато видів цих членистоногих, включаючи небезпечних для життя (наприклад, "чорна вдова"). Якщо діти не будуть обережними, це може призвести до фатального результату.
У 2012 році серію вже забороняли, пізніше вона знову була показана на австралійському телебаченні, що пояснили "технічною помилкою", і нещодавно стався ще один випадок з показом, після якого австралійські батьки почали домагатися повторної заборони.
Цей випадок – не єдиний, коли різні мультфільми (а іноді їх окремі серії) потрапляють під заборону на території окремо взятої країни. Розглянемо деякі з них.
Рецедивістка Пеппа
У березні стало відомо про заборону мультфільму "Свинка Пеппа" в Китаї. Тамтешнє Державне управління у справах преси та видавництв, кінематографії, радіомовлення і телебачення вимагало обмежити в країні видавництво іноземної дитячої літератури, для китайських авторів і художників було введено квоти. Таким чином було заявлено про плани просунути вітчизняну культуру.
Критично налаштованими до мультфільму є мусульмани. Вже заявлялося про ідею створити мультфільм-альтернативу Пеппі, що розповідав би про культуру ісламу.
Крім того, в британських і деяких інших соцмережах з'явилися сторінки "Мусульмани проти Пеппи", які набрали не одну тисячу підписників. Низка мусульман підписували петицію з вимогою припинити трансляцію мультфільму.
Китай проти Вінні-Пуха
Ще одним відомим мультфільмом, який потрапив у Китаї під заборону, став "Вінні-Пух".
Зокрема пости зі згадкою Вінні-Пуха китайською було видалено з соцмереж і месенджерів.
Передбачається, що це пов'язано з розповсюдженими в останні роки у соцмережах порівняннями ведмедика з китайським лідером Сі Цзіньпіном.
Війна з Міккі-Маусом
У 1936 році мультфільми за участю Міккі-Мауса було заборонено до показу в нацистській Німеччині.
На думку істориків, причин заборони було три: по-перше, творця мультфільму Волта Діснея вважали євреєм, по-друге, Гітлер був обурений серією, в якій Міккі був одягнений у форму прусського офіцера, по-третє, пропаганда нацистів називала євреїв "щурами", і поява Міккі могло негативно вплинути на погляди "істинних арійців".
При цьому, сам Гітлер із задоволенням дивився ці мультфільми, вони також зберігали популярність у Третьому рейху.
Схожі причини призвели до заборони Міккі Мауса в Італії (1938 рік) і Румунії (1935 рік). У другому випадку заборону вважали необхідною, оскільки гігантська миша могла налякати глядачів.
У НДР Міккі було заборонено як "символ американського імперіалізму"
Заборона "Південного парку" в Мексиці
У 2010 році в Мексиці заборонили серію відомого американського мультсеріалу South Park за участю президента країни.
Офіційною причиною відмови стала поява на екрані прапора Мексики, оскільки, згідно із законодавством країни, прапор або інша державна символіка повинні демонструватися по ТБ "з належною повагою".
На думку глядачів, причиною зняття з ефіру насправді послужив один із негативних героїв – мексиканський президент, який дуже нагадував тодішнього президента країни Феліпе Кальдерона.
Російська практика: Пристрасті щодо "Ну, постривай" і покемони
У серпні-вересні 2012 року в Росії поширилися чутки про заборону знаменитого радянського мультфільму "Ну, постривай".
Це сталося після оголошення наміру ухвалити законодавство про захист дітей від інформації, що спонукає до вживання речовин і суїциду.
У чутках стверджувалося, що мультфільм було визнано неприйнятним через сцени паління і насильства. Стверджувалося, що за новими правилами його можна показувати тільки після 23 години.
Чутки було активно розтиражовано ЗМІ, однак згодом спростовано. Тим не менш, ця тема викликала активні дискусії щодо заборонених сцен, і в підсумку мультфільм отримав обмеження "6+".
У травні 2017 року об'єктом для дискусії стала серія мультсеріалу "Сімпсони", у якій Гомер ловив покемонів у церкві.
Тоді ж у Російській православній церкві закликали заборонити мультфільм, або хоча б підвищити віковий ценз для перегляду.
Зокрема член синодальної біблійно-богословської комісії РПЦ протоієрей Андрій Новіков побачив у новій серії "Сімпсонів" пропаганду "хибних моральних цінностей".
А ієромонах РПЦ Макарій вважав, що популярність "Сімпсонів" будується на потворності героїв, тому вони не є "зразками для наслідування, повчання".
Україна: Заборона російських мультфільмів
За законом, який забороняє кінопродукцію, що прославляє російські правоохоронні органи, в Україні було заборонено мультфільм "Паровозик Тишко".
Крім того, в липні 2017 року одна з громадських організацій звернулася до Держкомітету з питань телебачення і радіомовлення з проханням заборонити мультфільм "Маша і Ведмідь".
На думку громадських діячів, він є зразком російської пропаганди, спрямованої на "деформацію свідомості" українських дітей.
"Російські пропагандисти відправляють дітям чітке повідомлення - ведмедя, який традиційно вважається символом РФ і асоціюється з цією країною, представлено в ролі великого сильного героя, який безкарно захоплює чуже майно, будинок, землю", - підкреслювалося у зверненні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами