Згоріла картопля, член тигра, вухо Ван Гога та гора сміття – все це справжні музейні експонати. Адже іноді люди колекціонують божевільні речі, щоб потім показати їх іншим. Platfor.ma зібрала інформацію про найцікавіші з світових музеїв.
THE BURNT FOOD MUSEUM – МУЗЕЇ ПІДГОРІЛОЇ ЇЖІ
Щоб потрапити у цей музей, потрібно дістатися до штату Каліфорнія, а далі можна йти на запах. «Музей підгорілої їжі» був заснований ще у 1980-х роках, коли Дебора Хенсон-Конант намагалася зварити яблуневий сидр. Напій врешті перетворився на шматок незрозумілої субстанції, але завдяки цьому у музею виник девіз: «Щоб приготувати їжу в наш спосіб, залиште на плиті середній вогонь і ляжте надовго подрімати».
Деббі стверджує, що її заклад щорічно відвідує 25 тис. людей. Серед музейний експонатів є тричі печена картопля, чорно-зелений горох та багато інших продуктів, впізнати які з першого погляду доволі важко. До кожної страви додається історія приготування і коментарі родичів з цього приводу. Всі бажаючі можуть приносити свої «шедеври» в музей і поповнювати експозицію.
LÜGENMUSEUM – МУЗЕЙ БРЕХНІ В НІМЕЧЧИНІ
Всі без виключення експонати у цьому музеї – підробка. І вони ще й цим пишаються! Музей розташований у старовинному німецькому замку, який побудований зовсім нещодавно. Їхній лозунг: не вірте своїм очам. І, правильно, адже у Музеї брехні несправжнє все: і пластиковий торт, яким пригощають гостей на вході, і чарівний напій, який виявляється звичайним зеленим чаєм.
Створив музей художник Райнхард Цабка. Головний обманщик впевнено стверджує, що цю колекцію багато років тому почала збирати правнучка барона Мюнхаузена. Але її пограбували і частину колекції викинули на смітник.
Директор запевняє, що мистецтво – завжди ілюзія, тому називає свій музей найчеснішим від усіх. При цьому Цабка каже, що від відвідувачів немає відбою. У музеї можна побачити відрізане вухо Ван Гога, літаючий килимок Аладіна, накладні вуса Гітлера, швабру, яка належала батькові Сталіна, радіо з Титаніка та багато іншого.A MUSEUM OF SALVAGED TRASH – МУЗЕЙ ВРЯТОВАНОГО СМІТТЯ
Нельсон Моніла вже 34 роки збирає на сміттєзвалищах викинути речі, ремонтує їх і заробляє на цьому гроші. Через три роки такого захоплення місце в гаражі у нього закінчилося – і довелося відкривати музей.
Музей врятованого сміття у Нью-Йорку – одна з пам’яток міста. Це двоповерхова будівля, повністю заставлена цікавими знахідками, які поділені за видами і способами застосуванням на різні блоки. Щовечора після закриття працівники музею приходять туди з пакунками нових експонатів і обирають, що достойне стати частиною експозиції, а яким речам місце дійсно на звалищі.
В музеї можна побачити різну побутову техніку, старі лампи, велику колекцію картин та фото, плакати, старі журнали та газети, дитячі іграшки та багато іншого. Власник не просто виставляє знайдені «артефакти» в музеї, він їх ремонтує і відчищає – тому більшість з представленої техніки працює.
MUSEUM OF BROKEN RELATIONSHIPS – МУЗЕЙ НЕЩАСНОГО КОХАННЯ
Музей виник у Хорватії в 2006 році, коли двоє художників Олинка Вистица и Дражен Грубисич розірвали свої стосунки. Вони вирішили не викидати речі, які нагадували про їхнє кохання, а зібрати їх всі в одну виставку. До них підключилися їхні друзі, і тепер вже в Загребі існує цілий архів нещасливого кохання. Експонати у цьому музеї – пам'ятні речі колишніх закоханих. Крім буденних фото, обручок, плюшевих ведмедів та інших подарунків тут є сокира лесбійки чи протез ноги. До кожного предмету є записка з історією появи або іронічним коментарем.
Засновники музею розказують, що хотіли зробити зі свого розставання щось хороше і за допомогою творчості перемогти біль.
THE ICELANDIC PHALLOLOGICAL MUSEUM – ФАЛОЇЧНИЙ МУЗЕЙ
Якщо ви сором'язливий глядач, то ця розвага не для вас. В цьому музеї представлено 280 видів пенісів різних ссавців. Найбільший з них важить 70 кг – це член синього кита. Якби орган був представлений повністю, то він би важив близько тисячі кілограм і його довжина була б не 170 см, а 12 метрів. При цьому найменший експонат потрібно розглядати через збільшувальне скло – це орган хом’яка, який пишається всіма своїми двома міліметрами.
Засновник музею Сігурдур Х’яртарсон – вчитель історії. Він почав захоплюватися цієї темою з дитинства. Музей існує вже двадцять років і власник каже, що збирати члени – це те ж саме, що колекціонувати будь-що. Адже ти ніколи не можеш зупинитися, бо можеш знайти новий орган – кращий.
Щорічно заклад відвідує більше дванадцять тисяч людей! А декілька шанувальників навіть заповіли музею свої дітородні органи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами