З 25 листопада до 10 грудня у всьому світі відзначають «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», пише Медіа агентство АСС. Акція повинна привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми насильства, бути чуйними до чужих історій і емоцій, бути небайдужими.
Всі заходи організовує UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Уряду Великої Британії, Канади та США.
«Ми звертаємось до жінок, дітей, чоловіків: якщо вам відомі факти про домашнє насильство, не замовчуйте проблему і звертайтесь на 102. Є широкий спектр дій щодо припинення ганебних явищ. Жертв ми можемо помістити до кризових кімнат, де вони будуть ізольовані. Кривдник не знайде там вас. Або видати обмежувальний припис: за його систематичне порушення може наступити і кримінальна відповідальність. З початку року в області надійшло 12 тисяч звернень за фактами домашнього насильства, і це на рівні з минулим роком. На обліку перебуває 2154 кривдники (1830 чоловіків, 319 жінок, 5 дітей). З обвинувальним актом до суду скеровано 78 проваджень за статтею домашнє насильство», - розповіла Олена Баранова, заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП у Чернівецькій області.
Отримуйте новини в Telegram
За словами поліцейських, щорічно фіксують зростання кількості дітей, які самостійно звертаються за допомогою на лінію 102. Щодня в області реєструють 5 фактів домашнього насильства за участю дітей. З початку року таких звернень на Буковині зафіксували понад 3 тисячі.
«До нас звернулись 303 дитини, де вони були свідками чи потерпілими у домашньому насильстві. Окрім покарання винних ми мусимо дбати і про безпеку дитини. 78 повідомлень у цьому році маємо, де діти стали потерпілими. Хоча всі інші випадки, де дитина свідок – вона автоматично також вважається потерпілою, від психологічного впливу. Довелося 58 дітей вилучили з родин, де загроза життю і здоров’ю дітей. На жаль, є і сумна статистика, у цьому році 3 дітей зазнали сексуального насильства», - прокоментував Микола Басараб, начальник сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій області.
На Центральній площі відкрили мозаїку «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Така мозаїка встановлена у 60 містах із зображеннями різних форм насильства. Інсталяція виконана із магнітів, тож беручи кожен із них собі, охочі доєднаються до того, щоб негативне зображення зникло.
На кожному магніті-пазлі – QR-код інтерактивної онлайн-гри, завдяки якій можна дізнатися про різні форми насильства. Переможці гри зможуть отримати фірмові подарунки.
«Наша спільна мета — досягти нульової толерантності до гендерно зумовленого насильства. Разом наша відданість справі та рішучість переможе насильство. Про проблему варто говорити і висвітлювати. Наша спільна праця допоможе побороти таке явище. У нас в області функціонує 3 притулки за державної підтримки та наших партнерів, працює гарна кризова кімната, буде ще центр допомоги. Ми постійно проводимо роботу, бо насильство треба викорінити з суспільства та навчитись йому запобігати», - сказав Іларій Мінтянський, начальник Головного управління Національної сервісної служби у Чернівецькій області.
Від початку повномасштабного вторгнення росії, Україна зіткнулася із безпрецедентним рівнем насильства, болю і травматизації. Українські жінки і чоловіки, хлопчики та дівчатка потерпають від злочинів російських військових і найманців, зокрема, від гендерно зумовленого і сексуального насильства, пов’язаного з війною.
«Важливо підіймати цю тему і закликати протидіяти насильству, бути чуйними до історій та емоцій рідних і незнайомих людей. Бути не байдужими, коли стаємо свідками насильства: втрутитися, допомогти, не мовчати. Й разом наша чуйність переможе. Трагедії з Ірпеня, Маріуполя, Бучі, Херсону – багато постраждалих. Переселенцям надаємо соціальну та психологічну допомогу. Але часто вони ще закриті і про свій біль розповідати не дуже бажають», - розповіла Наталія Фрунзе, директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами