За результатами перевірки – 6,2 тис. приладів обліку виявилися непридатними до подальшого використання. З цієї кількості, не пройшли повірку 130 роторних та 6 156 мембранних приладів обліку, інформують у прес-центрі ПАТ «Чернівцігаз».
«Щороку кількість лічильників, які підлягають повірці та ремонту зростає, натомість збільшення витрат на це в тарифі, НКРЕКП вже третій рік не переглядає. За відсутності фінансування, газорозподільна компанія не в змозі забезпечити ремонт та повірку всіх приладів обліку споживачів», – розповідає головний метролог ПАТ «Чернівцігаз» Володимир Аронець.
2018 році визнано непридатними 6,3 тис. приладів обліку. Щороку кількість приладів обліку, які не проходять періодичну повірку та потребують заміни коливається від 6 до 7 тис. В той же час, у 2019 році НКРЕКП передбачила фінансування на заміну тільки 5,2 тис. лічильників. Тож частині споживачів залишається або чекати, або встановлювати лічильник власним коштом.
Періодична повірка побутових лічильників та технічне обслуговування при їх повірці проводиться безкоштовно кожні 5-8 років, в залежності від класу точності приладу. Процедура здійснюється місцевими органами метрології та стандартизації. За виконання цієї роботи, представникам державного підприємства, «Чернівцігаз» сплачує кошти.
Нагадаємо, понад 650 мільйонів гривень - борги за газ у Чернівецькій області.
Читати ще: У травні газ може знову подорожчати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами