26 листопада, в день пам'яті жертв голодоморів в Чернівцях не можна проводити ніяких розважальних заходів.
За це проголосували більшість депутатів Чернівецької міської ради.
Пропозицію відмінити в цей день будь-які заходи розважального характеру запропонував Олександр Пуршага. Також депутат зауважив, що варто було б у місті звести пам'ятник безневинним жертвам голодоморів.
Ці пропозиції міські обранці підтримали більшістю.
Нагадаємо, о 10 годині 24 листопада розпочалася позачергова cесія Чернівецької міської ради VІІ скликання.
26 листопада, 15.30 - у Чернівцях на розі вулиць Шевченка та Руської відбудуться поминальні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів та 70-х роковин голодомору на Буковині.
В цей день буде проведено панахиди за жертвами голодоморів 1921 – 1922, 1932 – 1933 та 1946 – 1947 років в Україні.
Відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації №791-р від 15.11.2016 напередодні у населених пунктах області буде упорядковано пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали жертвам голодоморів та прилеглих до них територій.
У день пам’яті жертв голодоморів в обласному та районних центрах за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських і релігійних організацій передбачено покладання квітів, вінків та тематичних композицій до пам’ятних знаків та вшанування пам’яті загиблих хвилиною мовчання.
Вам буде цікаво: В Атаках відкрили пам‘ятник жертвам репресій та голодомору
26 листопада, 16.00 - буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Обласна державна адміністрація закликає буковинців із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.
Водночас закликаємо керівників телеканалів та радіо обмежити проведення розважальних програм, присвятити ефір темі Голодомору та розмістити знак пам’яті або свічку в ефірі/на сайті/на шпальтах; закликаємо всіхобмежити проведення розважальних заходів на території області.
У цей день буде приспущено Державний Прапор України.
Планується, що в бібліотеках області будуть організовані тематичні книжкові виставки та презентації видань, години історичної пам’яті «Українське обличчя голодомору 1932 – 1933 рр.», присвячені вшануванню пам’яті жертв голодомору.
Згідно з відповідним документом передбачено, що в навчальних закладах та установах культури будуть проведені тематичні уроки та виховні години «У пам’ять про скорботний 33-й», науково-практичні конференції «Пам’яті жертв голодоморів 1932 – 1933 рр., 1946 – 1947 рр.», конкурс студентських проектів «Голодомор – це геноцид нації», а для учнівської та студентської молоді буде організовано перегляд фільмів «Собор на крові», «Жнива розпачу», «Голодомор 1932 – 1933 рр.».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами