Проект розпочався у 2017 році і наразі на завершальній стадії. Його презентували в ГУ ДСНС Чернівецької області рятувальники з молдовського міста Єдинець разом зі своїми буковинськими колегами.12 березня учасники проекту планують показати, як працює система оповіщення.
- Ми реалізували проект системи раннього оповіщення , що фінансується за кошти ЄС між двома країнами, - зазначила Світлана Дробот, керівниця відділу міжнародних відносин і менеджменту проектів (Молдова), - Загальний бюджет проекту складає близько 330 тисяч євро. 90 відсотків був грант Євросоюзу, а 10 відсотків – внесок партнерів. Проект почався в грудні, 2017 року, завершуємо його зараз у 2019 році 12 березня. Як і в Україні, так і Молдові системи оповіщення були створені багато років тому, вони вже застаріли. Тоді як різні надзвичайні ситуації приносять нам усе більше шкоди.
- Ми зараз вже на завершальному етапі дуже важливої справи. Всім відомо, що до цього вже було обладнано багато населених пунктів, цей проект нам дозволив об’єднати ще 5 населених пунктів. Найосновніше, що ми зуміли зробити – це об’єднати всі населені пункти в єдину систему та керувати нею вже дистанційно. У нашій справі своєчасне інформування – вкрай необхідне. Бо це мінімізує жахливі наслідки після надзвичайної ситуації, - наголосив Сергій Михайлюк, начальник Головного управління ДСНС у Чернівецькій області.
Сьогодні п’ять комплектів ранньої системи оповіщення про надзвичайні ситуації, що вартують по 10-ть тисяч євро, встановили у центрі сіл Новоселицького району.
- В радіусі до 3 кілометрів ми можемо почути сирену і ту інформацію, яку передаємо голосом. Він складається з радіо передавального пристрою, є антивандальний ящик. Гучномовці на стійці. Вони вже розміщені у центрі села на будівлях селищних рад, каже Володимир Єгоров, начальник сектору міжнародного співробітництва ГУ ДСНСУ в Чернівецькій області.
Система оповіщення цифрового зразка керується з єдиного пульта. Такі пульти розміщені в ГУ ДСНСУ Чернівецької області та в обласній адміністрації. Рятувальники також підготували друковані буклети, де розповідають про систему сповіщення, та що означають ті чи інші сигнали сирени.
- Система – універсальна, вона дозволяє інтегрувати різні системи та об’єднувати їх в одну. На даний момент в нас проходить тренінг із волонтерами у населених пунктах, де ми встановили ці системи. І основна цільова група – це наші диспетчери,- розповів Володимир Єгоров, начальник сектору міжнародного співробітництва ДСНСУ в Чернівецькій області.
Додаткова інформація: Назва проекту «Розробка територіальної системи раннього оповіщення про повені в басейні річки Прут», зона впровадження проекту: Республіка Молдова, Україна (Чернівецька область, термін імплементації – 14 місяців. Загальна вартість проекту – 329894,9 євро,фінансування зі сторони ЄС – 296905,41 євро.
Головний партнер – Служба цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами