Партнерами у реалізації проекту стали Україна та Молдова. Проект розпочався у 2017 році і наразі на завершальній стадії. Перед журналістами його презентували в ГУ ДСНС Чернівецької області рятувальники з молдовського міста Єдинець разом зі своїми буковинськими колегами. А вже 12 березня учасники проекту планують показати, як працює система оповіщення.
- Ми реалізували проект системи раннього оповіщення , що фінансується за кошти ЄС між двома країнами, - зазначила Світлана Дробот, керівниця відділу міжнародних відносин і менеджменту проектів (Молдова), - Загальний бюджет проекту складає близько 330 тисяч євро. 90 відсотків був грант Євросоюзу, а 10 відсотків – внесок партнерів. Проект почався в грудні, 2017 року, завершуємо його зараз у 2019 році 12 березня. Як і в Україні, так і Молдові системі оповіщення були створені багато років тому вони застаріли. Тоді як різні надзвичайні ситуації приносять усе більше шкоди.
- Ми зараз вже на завершальному етапі дуже важливої справи. Всім відомо, що до цього вже було обладнано багато населених пунктів, цей проект нам дозволив об’єднати ще 5 населених пунктів. Найосновніше, що ми зуміли зробити – це об’єднати всі населені пункти в єдину систему та керувати нею вже дистанційно. У нашій справі своєчасне інформування – вкрай необхідне. Бо це мінімізує жахливі наслідки після надзвичайної ситуації, - наголосив Сергій Михайлюк, начальник управління ДСНС у Чернівецькій області.
Сьогодні п’ять комплектів ранньої системи оповіщення про надзвичайні ситуації, що вартують по 10-ть тисяч євро, встановили у центрі сіл Новоселицького району. Це антивандальний ящик та кріплення з передавачем і гучномовцем. Це все під’єднане до цифрового каналу зв’язку і пультів управління . Тому якщо виникає будь-яка надзвичайна ситуація – повінь, пожежа чи хімічна атака, рятувальники можуть одразу сповістити про це у конкретному населеному пункті або по усій території дії системи оповіщення. І паралельно давати поради людям, як діяти.
- Новітня система раннього оповіщення про надзвичайні ситуації у Чернівецькій області об’єднала вже реалізовані проекти у долині річки Прут. Це інформаційні центри у сільських, селищних та районних радах у Кіцманському та Новоселицькому районах, які знаходяться у зоні підтоплення, - розповів Володимир Єгоров, начальник сектору міжнародного співробітництва ДСНСУ в Чернівецькій області, - найголовніше те, що наш проект був продовженням попередніх напрацювань. Система оповіщення цифрового зразка керується з єдиного пульта. Такі пульти розміщені в ГУ ДСНСУ Чернівецької області та в обласній адміністрації. Наразі в нас проходить тренінг серед волонтерів щодо роботи систем оповіщення .
На систему оповіщення була розроблена технічна документація та сертифікація, проведені тренінги для персоналу. Рятувальники підготували друковані буклети, де розповідають про систему сповіщення, та що означають ті чи інші сигнали сирени.
Додаткова інформація: Назва проекту «Розробка територіальної системи раннього оповіщення про повені в басейні річки Прут», зона впровадження проекту: Республіка Молдова, Україна (Чернівецька область, термін імплементації – 14 місяців. Загальна вартість проекту – 329894,9 євро,фінансування зі сторони ЄС – 296905,41 євро.
Головний партнер – Служба цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова.
Партнери: Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області, ЧОГО «Буковинська агенція ініціатив та розвитку», Україна, Управління з надзвичайних ситуацій м.Єдинець, Республіка Молдова.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами