На зустрічі зібрались партнери проекту з України і Молдови – представники цивільного захисту, менеджери та фінансисти проекту та органів місцевої влади.
Заступник начальника служби управління цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова Олександр Опреу розповів, що передумовою для виникнення проекту стали повені 2008-го та 2010-років. Система раннього оповіщення про повені у басейні річки Прут дозволить зменшити нищівні наслідки після надзвичайних ситуацій. Втілення проекту стало можливим завдяки плідній співпраці партнерів, зазначив представник Молдови.
А керівник управління ДСНСУ в Чернівецькій області Сергій Михайлюк висловив вдячність за співпрацю, та наголосив на необхідності подальшого розвитку транскордонної системи оповіщення на державних рівнях.
Координатори проекту від Молдови (Єдинець) та України (Чернівці) Світлана Дробот і Володимир Єгоров розповіли, що було зроблено кожною зі сторін.
- Загальний бюджет проекту складає близько 330 тисяч євро. 90 відсотків був грант Євросоюзу, а 10 відсотків – внесок партнерів. Проект почався в грудні, 2017 року, завершуємо його зараз у 2019 році 12 березня. Як і в Україні, так і Молдові системи оповіщення були створені багато років тому, вони вже застаріли. Тоді як різні надзвичайні ситуації приносять нам усе більше шкоди, - повідомила Світлана Дробот, керівник відділу міжнародних відносин і менеджменту проектів (Молдова)
- У Чернівецькій області встановили комплекси систем оповіщення в п’яти населених пунктах Новоселицького району: Молниці, Костичанах, Кошулянах, Новоіванківцях, Негринцях, - зазначив Володимир Єгоров, начальник сектору міжнародного співробітництва ДСНСУ в Чернівецькій області.
- Цей проект нам дозволив доєднати до вже існуючої системи ще 5 населених пунктів. Найосновніше, що ми зуміли зробити – це всі населені пункти зосередити в єдину систему та керувати нею дистанційно із центрального пульта. У нашій справі своєчасне інформування – вкрай необхідне. Це мінімізує жахливі наслідки надзвичайної ситуації, - наголосив Сергій Михайлюк, начальник управління ДСНСУ в Чернівецькій області.
Додаткова інформація: Назва проекту «Розробка територіальної системи раннього оповіщення про повені в басейні річки Прут», зона впровадження проекту: Республіка Молдова, Україна (Чернівецька область, термін імплементації – 15 місяців. Загальна вартість проекту – 329894,9 євро,фінансування зі сторони ЄС – 296905,41 євро. Головний партнер – Служба цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова.
Партнери: Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернівецькій області, ЧОГО «Буковинська агенція ініціатив та розвитку» (Україна), Управління з надзвичайних ситуацій м.Єдинець, (Республіка Молдова.)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
http://aaa-rehab.com
Jamesmum