Буковинське село Колінківці «прославилось» на всю країну. Комісія з надзвичайних ситуацій тут навіть облаштувала блокпост: перетин лише за пропискою чи за професійною потребою. Місцеві мешканці обурені, що з них зробили опудало і всіх лякають.
Ще при в’їзді у с. Топорівці – бетонні блоки. Колінківці – наступне. Варту несуть рятувальник та двоє полісменів, перевіряють: хто і чому заїжджає у село.
"Заїзд у карантинну зону, а це 4 села, здійснюється за пропискою мешканців, що живуть на цій території. Або везуть продукти харчування, гігієни, в аптеку. Вночі взагалі рух заборонений з 22 год до 8 ранку", - коментує Віталій Лях, старший дільничний інспектор Новоселицького відділення поліції.
Села між собою межують та розташовані на одній трасі. Придорожні магазини працюють. Втім, вірус добряче тут всіх перелякав.
"Страшно, я маю внуки маленькі, а люди з Колінківців приходять до нас у магазин. Звичайно, маю переживання", - ділиться продавчиня з продуктового магазину у с. Топорівці.
"Товар не привозять, постачальники не везуть. От фірми з курячим м’ясом не везуть, інші теж оминають нас. Все сама. Сказали, де блокпост – туди не будуть заїжджати", - навперебій додає напарниця у магазині Світлана.
Не везуть продукти, тому що бояться. Офіційно – жодних заборон. Про це днями заявив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, що на території області не діє надзвичайний стан, тому жоден населений пункт не є закритим, аби туди привезти продукти.
На вулицях Колінківців людей мало. Практично всі в масках. Ажіотаж довкола їхнього села вже обурює людей.
"А чого це лише тут і тут знімаєте, лише Колінківці і Колінківці, це виходить так, що село пропаще. Маємо хворих і що? Це нестрашно, люди працюють. Біда є, але не так, аби кожен день по телевізору", - свариться місцевий мешканець Василь.
Люди запевняють, що саме викривлена інформація у ЗМІ підігріває ворожість з боку сусідів.
Читати: У трьох буковинців, хворих на COVID-19, пневмонія
"Так сталося, що біда прийшла до нас. Але це не означає, що ми прокажені. Є люди, які пишуть погані слова, погані вирази, навіть дітям, таке буває", - говорить Анастасія Ротар, вчителька Колінківської школи і активіста села.
Біда згуртувала односельчан. Люди почали зносити тканину і самі себе забезпечили масками. В аптеці їх роздають безкоштовно. Достатньо лише поставити підпис у журналі.
Ці села відомі своїми яблучними садами та аграрним бізнесом. Та поки і торгівля на карантині. Проте техніка не простоює – її використовують для знезараження.
"За власний рахунок хлопці ллють пальне, сільська рада закупила хлорку. Щовечора проводиться дезінфекція, - розповідає місцевий активіст Валерій Ватаманюк, - Ми живемо, дбаємо, створюємо позитивний імідж села. Бояться ті, хто тут не був, але ж ви бачите, що перебування безпечне. Головне - дотримуватись правил особистої безпеки".
Немає проблем і з наповненістю полиць чи то в аптечній мережі, чи в продуктових лавках.
Люди між собою говорять, що карантин насправді зробив їх сильнішими та здружив 5-тисячне село. І добре показав, хто у скруті помічник, а хто підбурювач.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами