Направду неповторний та геніальний і що найважливіше – щирий. Таким його запам’ятали друзі та колеги. 74 роки тому народився видатний актор та режисер Іван Миколайчук. Вже традиційно згадати і вшанувати цю велику постать до музею – садиби, що в Чорториї на Буковині, на етнофестиваль, приїхали кіномитці, актори, друзі, всі, хто шанує його творчість.
Він народився у селянській багатодітній родині. Та це не завадило йому стати настільки важливою постаттю в історії українського кіно. Визнання та любов глядача він отримав після ролей Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків». Та ті, хто завітав до музею-садиби Миколайчиків, знають набагато більше про актора, те, чого не прочитаєш з біографії. Росіянка Світлана Князєва каже Іван Миколайчук надзвичайно любив українське і мимоволі ділився цим почуттям з тими, хто його оточував.
Світлана Князєва, заслужена артистка України: «І виносить вишиванку, таку гарну вишиванку буковинську і каже – оце вдягнеш оцю вишиванку і будеш співати наших українських пісень - так він мене благословив на пісні. І до речі, все життя всі пісні українські, які знаю – це все буковинські пісні, що Марічка мені тоді наспівала. І все, що я тільки маю українського – від Івана».
Кіномитці, актори, представники влади, пошановувачі творчості митця – всі вони прийшли сюди з квітами і їм не бракували щирих слів, аби згадати Івана Миколайчука.
Олеся Понич, учасниця етнофестивалю: «Років 10 –це точно, а то й більше ми сюди приходимо. Для нас – це велика честить і велика гордість, що ми живемо на землі такої простої і такої великої людини».
Марія Поляк, учасниця етнофестивалю: «Тут живий дух цього митця».
Іван Загарія, учасник етнофестивалю: «Те, що ми скромніше проводимо цьогоріч – це, звичайно пов’язано з подіями, які відбуваються в державі. Але всі ті, хто шанує, поважає творчість Івана Миколайчука сьогодні є».
Покласти квіти до погруддя Івана Миколайчука приїхали і учасники АТО.
Сергій Николайчук, учасник АТО: «Дуже важливо то все пам’ятати. Це саме те, за що ми там воюємо. Це та пам'ять народна, це культура народна, історія – і за збереження того ми зараз і знаходимось».
Щиру подяку кожному, хто прийшов до садиби, де виріс відомий актор та режисер висловила його дружна – Марія Миколайчук.
Марія Миколайчук, дружина: «А вам вдячна страшенно, що у вас вистачило сил проїхати таку дорогу велику і я багатьох бачу вперше і дуже вдячна вам».
Вже наступного року село Чортория, що на Буковині, прийматиме ще більше гостей - тут відзначатимуть ювілей -75 років з дня народження Івана Миколайчука, того, кого називають душею українського поетичного кіно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами