Сьогодні, 31 жовтня, підписали Територіальну угоду про регулювання основних принципів та норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин у Чернівецькій області на 2016-2018 роки.
Голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук зазначив, що на сьогодні співпраця між владою та бізнесом – це важливий елемент соціально-економічного життя не лише Буковини, а й всієї держави, який повинен базуватися на принципах прозорості та конструктивності. «Одним з ключових розділів Територіальної угоди визначено зобов'язання Сторін соціального діалогу щодо забезпечення розвитку виробництва, підтримку і розвиток пріоритетних галузей області, збереження трудового потенціалу, - цитує Олександра Фищука прес-служба Чернівецької ОДА. – Дана угода містить низку важливих положень у сфері соціального захисту, охорони праці, забезпечення продуктивної зайнятості та соціального захисту від безробіття, розвитку соціального діалогу в Чернівецькій області».
Вам буде цікаво: ТОП проблеми, які турбують мешканців західної України: війна, рівень життя та економіка
За словами очільника виконавчої влади краю, зобов'язання Угоди передбачають покращення ситуації на ринку праці області, зокрема це стосується питання зростання середньої заробітної плати працівників, зайнятих в економіці області.
Довідково.Територіальна угода укладена на тристоронній основі між Чернівецькою обласною державною адміністрацією та Чернівецькою обласною радою, як органом місцевого самоврядування, Спільного представницького органу репрезентативних об’єднань роботодавців на обласному рівні та Спільного репрезентативного профспілкового об’єднання на обласному рівні.
Читати ще: "Щоб розвивати бізнес в області, нам вкрай необхідний аеропорт" – І.Мунтян
Територіальна угода укладена відповідно до положень і норм Конституції України, Законів України «Про соціальний діалог в Україні», «Про колективні договори і угоди», постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики та Генеральної угоди, котрі прямо чи опосередковано регулюють процес розробки, погодження, підписання Угоди і принципів та порядку здійснення контролю Сторін за виконанням її вимог, а також з метою створення належних умов для збереження, відтворення і розвитку трудового та людського потенціалу Чернівецької області та збалансування положень щодо росту рівня заробітної плати у відповідності до чинників росту продуктивності праці, зниження собівартості продукції, запровадження інноваційних технологій та технологічного оновлення виробничих потужностей, оптимізації чисельності та нормування праці.
Угода спрямована на удосконалення економічних, виробничих, соціально-трудових відносин, регіональної соціально-економічної політики на договірній основі та партнерських засадах. З дня набрання чинності цієї Угоди втрачає чинність Територіальна угода на 2013-2015 роки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами