Близько 2 сотень скарг на агресивних собак надійшло цьогоріч комунальникам Чернівців. Стерилізація - те, що дозволяє зменшити кількість тварин - безхатченків. Спеціальний центр для тварин, де мають проводитись такі операції, у Чернівцях почали будувати ще у 2014 році і для цього вже виділено більше 2-ох мільйонів гривень.
Світлана Ципа, учасник пікету: «Собаку мою звати Ксюша – це найбільший дуг у моєму житті».
Світлана Миколаївна вийшла на пікет під стінами міської ради разом із своєю домашньою улюбленицею, бо їй увірвався терпець. Жінка каже, що собак потрібно не відстрілювати, а стерилізувати. Тварина не винна, що колись її викинули на вулицю. Аби захистити тварин, до неї приєдналося чимало активістів.
Анжела Косован, керівник благодійної організації: «Коли сука стерилізована, вона стає спокійнішою, вона тримає територію. Ось був приклад, вони постріляли собак у центрі міста, з’явилась зграя у 10 собак. Коли були ті 3 собаки, вони тримали, інші собаки не заходили на територію. Тому пояснюємо, що стеирилізація єдиний гуманний метод. З часом ті собачки помруть і популяція зменшиться».
Саме, аби агресивних собак завдяки стерилізації у Чернівцях ставало менше, Євросоюз і міська рада виділили чималі кошти на будівництво центру для тварин.
Сергій Погорений, директор Департаменту ЖКГ міської ради: «На будівництво притулку 1 мільйон 42 тисячі гривень, з них коштів гранту – 800 тисяч гривень, коштів міського бюджету =- 215 тисяч гривень. В цьому році на будівництво притулку використали 220 тисяч гривень – це залишок першого траншу і 823 тисячі гривень з міського бюджету».
Проект центру для тварин розробили ще у 2013 році, у наступному – 14-му розпочали будівництво, в жовтні цього року обіцяли завершити, але поки що побачити його можна лише на картинках. Бо, хоча коштів вже витрачено чимало, наразі там лише голі стіни.
Василь Виноградов, захисник тварин: «Забудовник, нам обіцяє Погорений, начальник департаменту ЖКГ, що все буде закінчено згідно того, що встановлено. Але я бачу, що переживати є за що, тому що в цьому році я відчуваю, що взагалі нічого не буде готове».
У центрі для тварин опісля його завершення зможуть розмістити 65 вольєрів і щодня стерилізувати понад півсотні тварин – це дозволить гуманними методами боротись із величезною кількістю безпритульних чотирилапих. І аби пришвидшити будівництво, активісти пообіцяли контролювати цей процес і вже написали запит до міської ради, аби їм звітували і щодо коштів і про темпи будівництва. Натомість у міській раді обіцяють, центр добудують до кінця грудня цього року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами