Студенти та викладачі БДМУ опитували перехожих та розповідали про причини, що викликають алергію.
За результатами проведеного анкетування було з`ясовано, що у 42% респондентів траплялися випадки алергічних реакцій, 15% із них проходили спеціальне обстеження з цього приводу.
52% опитаних-алергиків знають фактори, що провокують у них алергічну реакцію: на першому місці - харчові продукти (69%), на другому – лікарські препарати (43%), на третьому – побутові алергени (14%) та укуси комах (14,5%).
Студенти поінформували чернівчан про причини виникнення алергії, можливості алергодіагностики, які продукти харчування викликають алергічні реакції найчастіше і як алергія може проявлятися.
Читайте ще: БДМУ – в трійці лідерів за підсумками Всеукраїнської студентської олімпіади
«Виявлення алергічних захворювань, на жаль, є недостатнім, несвоєчасним і проводиться лише за фактом звернення хворого, - констатує Наталія Каспрук, доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ. - Незважаючи на розвиток діагностичної техніки, фармакотерапії, робота з алергенами продовжує залишатися головним технологічним засобом в алергології. Основним методом діагностики алергічних захворювань були і є шкірні проби з алергенами. А специфічна імунотерапія алергенами посідає одне з провідних місць у лікуванні алергічних захворювань».
Лікар-алерголог зауважує: незважаючи на всі засосамоби лікування та профілактики, в усьому світі спостерігається постійне зростання алергічних захворювань.
Вам буде цікаво: Робота науковців БДМУ увійшла в трійку найкращих в Європі
«За найменших проявах алергічної реакції або підозрі на алергію потрібно звернутися до фахівця і пройти спеціальне обстеження. Чим раніше алергію буде діагностовано, тим легше її лікувати, - продовжує Наталія Каспрук. – Найчастіше алергії виникають через незбалансоване харчування дітей і дорослих, зловживання високоалергенними продуктами, зростання патології органів шлунково-кишкового тракту (у дітей в 10 разів!), необґрунтоване застосування високотоксичних лікарських препаратів, самолікування».
Фахівці довели: розповсюдженість алергічних захворювань, яку встановлено під час цілеспрямованого дослідження, у 6-10 разів перевищує ту, яка зареєстрована офіційно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами