Науковці Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ запатентували пристрій для діагностики теплових потоків внутрішніх органів людини, аналогів якому досі не було у світі.
«Не хочемо здаватись хвальками, але аналогів нашому приладу «Термодин» у світі на сьогодні немає, – розповідає один з авторів винаходу, доктор технічних наук Олександр Шайко-Шайковський. – Є, звичайно, різні прилади, якими визначають температуру внутрішніх органів людини. Але наш пристрій унікальний у своїй простоті та мобільності».
Кореспондент ІА АСС поспілкувався із групою винахідників, які продемонстрували, як виглядає та як працює прилад «Термодин».
На вигляд сам прилад – це прямокутна коробка за формою трохи більшою за звичайний смартфон із невеличкою трубкою з лівого боку. Прилад під’єднаний до ноутбука, на якому є спеціальна програма для діагностики, яку також розробили наші науковці. Не торкаючись тіла людини, його направляють тією трубкою до органа, температуру якого хочуть виміряти. Випробували прилад і на кореспондентові ІА АСС.
«Ми вимірюємо динаміку температури щитовидної залози з лівого та правого боків. Якщо є велика різниця у температурі, це перша ознака того, що є якесь відхилення в роботі «щитовидки», – коментує процес старший науковий співробітник кафедри професійної та технологічної освіти і загальної фізики Інституту Михайло Білов. – Ваша щитовидна залоза працює у звичному режимі», - повідомив він мені після проведеного дослідження.
За словами науковців, даний прилад потрібно застосовувати в усіх медичних установах.
– Він може і повинен застосовуватись в усіх лікарняних установах, на будь-якому сестринському посту. Бо цей прилад дозволяє робити діагностику у будь-якому місці, не потрібно пацієнта відправляти у якісь спеціальні кабінети. Потрібен лише ноутбук і «касета». Він дуже мобільний, – продовжує свої пояснення Олександр Шайко-Шайковський, – А через інтернет дані обстеження можна переслати у будь-яку точку світу, до будь-якого спеціаліста, який може допомогти у визначенні навіть дуже складного діагнозу. Його вартість складає не дуже багато як для такого приладу – приблизно дві тисячі доларів.
Проте, за словами науковців, інвестора, який би вклав кошти у їхню розробку, досі не знайшлося.
Нагадаємо, нещодавно голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук зацікавився винаходом буковинських науковців. За словами винахідників, в облдержадміністрації обіцяли допомогти з пошуком потенційних інвесторів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами