2 квітня – міжнародний день інформування про аутизм. Людей із таким вродженим психічним захворюванням ще називають «дітьми дощу».
Медики констатують: кількість дітей, які народжуються з аутизмом в Україні та нашій області зокрема – зростає. Фахівці, які вміють працювати із аутистами, об’єднуються у групи, втім їх бракує. Негативом є й те, що українське суспільство поки неготове приймати таких людей. Батьки не чекаючи на допомогу з боку, беруть ініціативу у свої руки та стають найкращими терапевтами для своїх особливих діток.
Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, встановлений в даній резолюції і відзначаючийся тепер щорічно 2-го квітня. Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.
Сучасне значення поняття «аутизм» в якості назви хвороби, за даними проекту DilovaMova.com, з’явилося не так давно. У минулому сторіччі, в 1938-му році австрійський педіатр і психіатр Ганс Аспергер на одній зі своїх лекцій з дитячої психології став використовувати термін, введений швейцарським психіатром Ейгеном Блейлером для визначення досліджуваної їм симптоматики, названої Аспергером як «аутістічні психопати». Саме Блейлеру належить сучасне поняття термінології аутизму.
Аутизм є розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.
Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.
Нагадаємо історію однієї родини, з якою журналісти ІА АСС спілкувалися ще в 2015 році.
Головними ознаками аутизму у дитини є труднощі у розумінні мови, відсутність появи радості, прямого зорового контакту, уникання інших людей і дітей, чутливість до звуків і дотиків. Його визначають за допомогою спеціальних тестів. В Україні є декілька реабілітаційних центрів, але більшість із них недержавні і коштують недешево.
За статистикою, кожна 88-та дитина страждає на аутизм. Міністерство охорони здоров’я зареєструвало понад чотири тисячі таких дітлахів, але насправді їх значно більше, кажуть у Спілці захисту прав осіб з розладами спектру аутизму.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами