У більшості регіонів України поширена практика патронатного виховання.
"Патронат — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї, поки у її батьків тяжкі життєві обставини. Максимальний термін перебування дитини у патронатного вихователя – 3 місяці", - розповіла ІА АСС начальниця Служби у справах дітей Чернівецької ОДА Інна Савісько.
У Чернівецькій області поки що немає жодної патронатної сім`ї.
«Проаналізувавши ситуацію, ми зрозуміли, що причиною є неготовність людей прийняти дитину в родину, а потім віддати її. Деякі родини не готові допомагати чужим діткам», - розповідає Інна Савісько.
Наразі на Буковині є одна сім’я, яка бажає стати патронатною. Для цього з вересня вони пройдуть двотижневе навчання.
«Ми запрошуємо всіх до співпраці. Допоможіть діткам, які опинилися у складних життєвих обставинах», - закликала посадовиця.
Кандидатам, які мають намір стати патронатними вихователями, необхідно звернутися до обласної служби у справах дітей для отримання додаткової інформації щодо процесу запровадження цієї послуги в громаді та подати відповідний пакет документів.
Інна Савісько додала, що послуга патронату передбачає допомогу дитині у складних обставинах, не відриваючи її від звичного оточення. Поки батьки долатимуть певні труднощі заради збереження сім’ї, діти мають відвідувати школу, садочок, в яких навчалися.
- забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;
- створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
- співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;
- забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;
- сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини. Строк не повинен перевищувати 3-х місяців. В окремих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.08.2019 р. — 10 035 грн.). Оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім’ї).
На дітей, влаштованих в сім’ю, виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років (станом на 01.08.2019 р. — 3 398 грн., для дітей віком від 6 до 18 років —4 236 грн.).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами