Послуга патронату над дитиною на державному рівні почала діяти із 2017 року, пише ІА АСС. Зараз у державі налічується 120 патронатних родин, з них три у Чернівецькій області. Через таку малу кількість патронатів, десятки дітлахів впродовж року відправляють до різних інституцій – медичних закладів та соціальних центрів.
Стати патронатним вихователем 30-річна Ірина зі Сторожинця хотіла давно. Разом з чоловіком подали заявку до соціальної служби, пройшли навчання та прийняли до себе двох дітей. Кажуть: готові були прихистити і чотирьох.
Дивіться нас на YouTube
«Ми жили тут і думали: одна кімната пустує, інша порожня. Ну, хтось міг би жити. Кожен може так зробити і в чомусь допомогти. Мені здається, що це нормально, що ми не якісь там супергерої. У нас, як у звичайній сім’ї. Щоб уникнути непорозумінь, є перелік чітких правил та обов’язків у домі, - розповідає Ірина Карпенко, патронатний вихователь. - Ми пояснювали дітям, що в нас так. Ми розуміємо, що вони навчились по-іншому. Були і плачі, були і радості разом, по-різному бувало».
В мами двох дівчаток – Насті та Діани – непростий життєвий період. Вони вже другий місяць виховуються у тимчасовій - патронатній родині.
«Засобом для заспокоєння мати вибрала алкоголь, що унеможливило перебування дітей з нею. Поки зараз мама розуміє, що це не вихід, і за допомогою соціальних працівників шукає інші способи подолання такої ситуації, то дітки перебувають в родині Ірини», - розповідає Мирослава Ткачук, керівник відділу Чернівецького обласного центру соціальних служб.
Кожна родина може потрапити у скруту – трапляється аварія або операція, коли немає на кого залишити дітей. І тоді порятунком стає патронатна сім’я, кажуть соцпрацівники. Під патронатом вихователів діти перебувають протягом трьох місяців.
Читати: Діти знайшли новий дім: у Чернівцях з’явилась патронатна сім’я
Держава сплачує вихователям патронатної родини понад 11 тисяч гривень щомісяця і покриває видатки на кожну дитину.
Впродовж року у соціальному центрі та різних медзакладах Чернівців опиняється більше сотні дітей, які тимчасово зостались без рідних батьків. На Буковині у трьох патронатних родинах виховуються п’ять дітей.
«Дуже багато є охочих брати дітей, але назавжди. Як свою дитину. Хочуть виховати, любити, випустити у світ. А от прийняти і відпустити через три місяці, коли вже емоційний зв'язок налагодився, - це дійсно дуже непросто», - додає Мирослава Ткачук.
Ірина із чоловіком зовсім не шкодують: вони підтримують контакт із рідною матір’ю дітей, справно виконують усі батьківські обов’язки. І сподіваються, що своїм прикладом розширять список патронатних родин.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами