Трагедія в Одеському економічному коледжі, що забрала життя 12 людей, змусила взятися за посилення протипожежних заходів у навчальних закладах усієї України, зокрема й на Буковині. Так, учора, в понеділок 9 грудня, новопризначений голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук видав розпорядження прозвітувати за тиждень про стан протипожежної безпеки в освітніх закладах області.
Крім того, як розповів кореспондентові ІА «АСС» начальник управління цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Олексій Гайдай, наразі відповідні служби очікують на розпорядження Кабінету міністрів України про перевірку місць із масовим перебуванням людей. Тобто, такі перевірки заторкнуть не лише освітні заклади, але торговельні центри, ринки, кінотеатри та інші заклади й установи.
Наразі ж інспектори управління ДСНС України в Чернівецькій області продовжують проводити перевірки, згідно з планом, затвердженим ще на початку року, задовго до одеської трагедії.
Минулого четверга на засіданні сесії Чернівецької міської ради депутат Василь Максимюк запропонував створити комісію, до якої б увійшли фахівці ДСНС, міської освіти та небайдужі активісти. Комісія мала б моніторити стан пожежної безпеки в навчальних закладах.
Читайте також: В одеському коледжі не було пожежної сигналізації - голова ДСНС
За словами начальника міського управління освіти Сергія Мартинюка, дитячі садочки та школи розпочали обладнувати автоматичними системами оповіщення лише 3 роки тому. Наразі у Чернівцях налічують 116 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. З них протипожежною сигналізацією за три роки встигли обладнати близько третини шкіл та садочків.
-У бюджеті на наступний рік для нас передбачили кошти для оснащення інших шкіл. Сподіваємося, вдасться обладнати ще 10 закладів. Проте, зазначу, що під час перевірок ми неодноразово чули від фахівців ДСНС, що за ці три роки ми зробили для пожежної безпеки в школах та садочках більше, ніж робилося за попередні 40 років, - заявляє С. Мартинюк.
У свою чергу, в. о. директора департаменту освіти Чернівецької ОДА Ірини Ісопенко каже, що низку протипожежних заходів департамент освіти вже проводив. Тож, нинішня перевірка продемонструє, чи ефективними та достатніми були вжиті заходи.
-Питання протипожежної безпеки в освітніх закладах нашої області потребує детального вивчення. Нам пропонували оновити системи в закладах і ми вивчатимемо можливість заміни. Так, наразі маємо необхідність в оновленні системи оповіщення та вогнегасників. У рамках програми розвитку освіти ми вживали заходи для поліпшення пожежної безпеки. Наскільки вони ефективні, зараз вивчатимуть фахівці. Тому зараз і є доручення вивчити ситуацію, виявити проблеми, вирішити, як їх усунути та порахувати, скільки для цього потрібно виділити коштів, - заявила Ірина Ісопенко.
Детальніше про стан пожежної безпеки в навчальних закладах освітяни та фахівці з протипожежної безпеки обіцяють прозвітувати за тиждень, коли будуть готові перші результати перевірок.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами