Серед знахідок, які передали Чернівецькому обласному краєзнавчому музею, – керамічний посуд доби Середньовіччя. Про це пише Інформаційне агентство АСС з посиланням на Facebook-сторінку краєзнавчого музею.
Читайте також: На Буковині досліджують одне із найбільших поселень Античності
Так, 9 вересня у музеї відбувся захід «Чернівці – гончарний осередок доби Середньовіччя», на якому Чернівецька філія ДП НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України передала понад два десятки археологічних артефактів, виявлених на території середньовічних Чернівців.
«Це – керамічний посуд із вцілілої частини гончарного горна, виявленого та дослідженого буковинськими археологами у 2013-2014 рр. у відслоненому зсувом березі високої тераси річки Прут (кінець вулиці А. Барбюса), біля залізниці, на лівому березі р. Руда. Цінність знахідок полягає у тому, що до останнього часу археологічні об’єкти молдавського періоду в історії нашого населеного пункту були фактично відсутніми. Артефакти датуються зламом XV – XVI ст.», - розповідають музейники.
Під час зустрічі буковинські археологи, Сергій Пивоваров, Микола Ільків, Віталій Калініченко, Віктор Грига розповіли про об’єкти своїх досліджень, реставраційні роботи гончарного посуду.
«Передані посудини відновлені з численних дрібних фрагментів, наприклад, в одному з горщиків їх налічується аж 69!», - додали у краєзнавчому музеї.
Наші новини є у Facebook
Фото: Чернівецького обласного краєзнавчого музею
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами