У Чернівецькій області під час минулорічних археологічних розкопок на березі Дністра дослідники знайшли зуб так званого Хазарського мамонта, який жив близько 300 тисяч років тому.
Про це кореспонденту ІА АСС розповів професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Чернівецького університету Богдан Рідуш.
За словами науковця, Хазарський мамонт був предком звичайного Шерстистого мамонта. Його зуб знайшли поблизу палеолітичної стоянки на Дністрі Молодове V.
Дивіться нас на YouTube
Щоб визначити вік тварини, якій належав цей зуб, науковці вимірюють усі його розміри. Також заміряють частоту пластин та товщину емалі. Якщо емаль тонка - це свідчить, що власник зуба жив у холодний період і змушений був перетравлювати грубішу їжу. При теплих періодах мамонти харчувалися, в основному, відносно м'якою рослинною їжею і тому емаль ставала товщою.
Читайте також: Науковці ЧНУ стали лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки
Коли усі заміри зроблені, їх заносять у спеціальну таблицю та визначають вид, підвид та форму мамонта. Далі знають, коли жив той чи інший підвид, у який саме період.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Див. h t t p s ://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BA_%D0%97%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D1%96