За даними Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області виплачено понад 18 мільйонів гривень аліментів, понад 9 мільйонів гривень діти отримали після застосування до боржників санкцій.
Якщо у лютому цього року, на початку запровадження нововведень і Єдиного реєстру боржників аліментів, у ньому знаходилося майже чотири тисячі буковинців - злісних неплатників, то нині ця цифра зменшилася до трьох тисяч.
Другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває передбачає ще більше посилення відповідальності неплатників аліментів. Але батьки,котрі сумлінно виконують свої обов’язки матимуть заохочення – податкові пільги та преференції», - зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, Іван Гринюк.
Читати ще У майже двох тисяч буковинців забрали посвідчення водія і не пускають за кордон
Серед новацій:
- Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року.
- Система автоматизованого арешту коштів боржників.
- Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт.
- Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
- Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
- Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.
- Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
Одна з новацій другого пакету законопроектів #ЧужихДітейНеБуваєстосується подорожей дитини за кордон строком до 1-го місяця з одним із батьків без дозволу іншого. Вона розповсюджується на тих діток, які виховуються в неповних сім'ях.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами