Власниця лавандового поля Мирослава Мережко розповіла, що під час подорожі Францією закохалась у цю квітку та її плантації, пише ІА АСС.
«Мені одразу ж захотілося привезти шматочок краси додому. На Буковині уже є три тюльпанові поля, одне з них у нас, ось за кілька кроків звідси. Тому вражати треба чимось іншим – чому б не лавандами, – розповідає Мирослава Мережко. - У Франції закупили кущі, взяли в оренду земельну ділянку поблизу Чернівців. Восени закипіла робота, висадили 10 тисяч кущів».
Жінка каже, що ця рослина невибаглива, головне - чистити і розрихлювати землю. Заквітчаної території є трохи більше одного гектара. У наступному році планують збільшити площу удвічі. Цвітуть квіти до трьох тижнів.
«Таке враження, ніби я потрапила в казку, тут так чарівно і гарно», - каже відвідувачка Софія.
«Це не тільки естетика, а олії з цього роблять, мила, парфумерію, я думаю, що це потрібно робити», - радісно розповідають інші відвідувачі Любов і Володимир.
Отримуйте новини в Telegram
«Чесно кажучи, карантин нам дуже набрид в хаті сидіти. А це повітря, свіже повітря. Насичений колір, аромат, дуже чудово прогулятись сфотографуватись», - каже чернівчанка Олеся.
Поруч із полем встановили декілька вуликів. Коли цвітіння завершиться, частину бузкових квітів засушать, решту – зріжуть та віддадуть на переробку. З лаванди отримають корисні ефірні олії, що застосовують у косметиці та парфюмерії.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами