13 тисяч кущів сортової лаванди росте на 1,5 гектарах землі у Магалі, пише ІА АСС. Власниця плантації квіти замовляла у Франції, коли побачила поля Провансу. Врешті обрали лаванду вузьколисту Хіткот. Під час заморозків для додаткового утеплення квіти окутують агроволокном.
Дивіться нас на YouTube
«Я так захопилась ідеєю. Саме на Буковині таких полів ще не було, і я захотіла бути першою. Сорт довго обирали, бо нам потрібна була витривала квітка для нашого клімату, французи допомогли. До речі, ми хімікати не використовуємо на полі, бо інакше запах лаванди втрачається», - розповідає Мирослава Мерешко, власниця поля.
За полем доглядають щоденно, після відвідувачів рихлять землю мінікультиватором, полють бур'ян, також помічниці щодня зрізують кущики лаванди для туристів.
«Ми з Києва у відрядженні були у Чернівцях. Коли проїжджали повз – ну це неможливо сюди не звернути. Набратись лавандового настрою. Ми дівчата, коли бачимо квіти, ми розквітаємо і надихаємось, а потім надихаємо цей світ» - у захваті розповідає киянка Олена.
Читати: На Буковині туристи приїжджають на лавандове поле, яке не розквітло
«У нас у Румунії теж є схожі плантації, але це інша країна для мене, тому це захоплююче, це хороші спогади, прекрасні фото, особливо з моєю дружиною Марією. Гарна природа, гарні квіти, також гарні люди тут», - каже Іса Салтежі, турист з Румунії.
Синє полотно квітів тішитиме відвідувачів ще два тижні. 7-метрова гойдалка, солом’яні тюки, альтанки, лимонад, капелюшки і букети квітів – все на вибір і для найвибагливішого відвідувача. Вартість за вхід на весь день - 100 грн з дорослого і 50 – за дитину.
Як тільки сезон завершується – кущики обстригають до кулькоподібної форми, а цвіт віддають охочим (роблять ароматизатори, мило, додають у випічку).
«Я часто буваю закордоном, багато бачила в інтернеті про такі поля. У нас тут маленька Європа, емоції, переживання, запах, світлини, все прекрасне», - розповідає відвідувачка з Тернополя Ольга Руда.
Колір квітів постійно змінюється: від ніжного блакитного до яскравого фіолетового. Однак, окрім пікніків та Інстаграму, лавандове поле має вищу місію – власниця у цьому вбачає свою філософію.
«Лавандове поле – це не тільки для фотосесій, а філософія поєднання з природою: помилуватися, послухати щебетання птахів, гудіння бджіл, відпочити, набратись сил та морально перезавантажитись», - додає Мирослава Мерешко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами