Медики Буковини у 2018 році очікують спалах дифтерії. Причина – відсутність вакцини та сироватки від цієї недуги.
Останній випадок дифтерії в Чернівецькій області був зафіксований у 1997 році. Потім – завдяки регулярним щепленням – хворобу вдалося подолати.
Нині 50% дітей охоплені вакцинацією від дифтерії. І більше ані вакцини, ані сироватки в краї нема.
- У вересні минулого року закінчився термін придатності тієї антидифтерійної сироватки, яка була у медичних закладах області, - каже Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. – Також нема в наявності вакцини від дифтерії. Раніше ці препарати ми закуповували за кошти місцевих бюджетів, але зараз кошти є, а вакцини – нема. Її не завозять в Україну.
Поодинокі випадки дифтерії фіксують у Луганській та Донецькій областях – там зараз не до вакцинації. А враховуючи міграцію українців, хвороба може бути завезена і до нашої області.
- Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, починається як звичайне ГРВІ, щоправда, без нежиті, - розповідає Аліна Дашкевич, лікар-імунолог Чернівецької міської дитячої поліклініки. – Проявляється як дифтерія зазвичай на 2-3-тю добу. Тоді необхідно вводити хворому антидифтерійну сироватку, аби врятувати життя.
Дітей від дифтерії щеплять до 16 років, дорослих – кожних 10 років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами