Наразі вакцина є і її вистачає. Варто лише звернутися до дільничної поліклініки.
Кілька років поспіль Україна не закуповувала вакцини АП, АДП, АДПМ. Тобто дітей не було чим щепити.
У Чернівецькій області протягом 1992-1997 року від цього захворювання померло 12-ро людей, 4-ро з них - діти. Тоді спалах стався через нестачу вакцин.
- Наразі щепленням охоплено лише 50% дитячого населення краю. Про дорослих взагалі мовчу: вони мали би щепитися кожних 10 років, але, як показує практика, цього практично ніхто не робить, - розповіла на брифінгу Наталя Гопко, в.о. головного лікаря «Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України». – Минулого року поставки вакцини від дифтерії налагодилися. Тож наразі і дитячі, і дорослі поліклініки мають, чим щепити.
Читайте ще: Щепитися мають не тільки діти, але й дорослі. Медики очікують спалаху дифтерії
За спостереженнями медиків, дифтерія виникає з періодичністю раз на 10 років. А з 2008 по 20016 роки ще й не було вакцини. Тож саме в 2018 році цілком можливий черговий спалах цієї недуги.
- Лише за належного виконання ревакцинації проти дифтерії можна не очікувати спалаху захворювання. Але для цього повинно бути щеплено не менше 95% населення, - каже Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. – Найгірше те, що дифтерія – смертельно небезпечна хвороба. І лише вакцинація може від неї захистити.
Медики наголошують: для дорослих вакцина безкоштовна і наявна в поліклініках.
Вам буде цікаво: Які обов’язкові щеплення та як часто повинен робити кожен дорослий
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами