Щороку, за допомогою щеплень від кору, краснухи, дифтерії та правця, вдається зберегти до 3 мільйонів життів у всьому світі. Медики наголошують, для закріплення імунітету вакцинацію слід повторювати кожні 10 років.
Дорослі повинні робити все ті ж щеплення, що і діти. Але з інтервалом в декілька років, пишуть Факти ICTV.
Так, найголовніше щеплення, яке слід повторювати кожні 10 років – від дифтерії та правця. Якщо вакцинація в дитинстві не проводилася, то необхідно зробити 3 щеплення для формування імунного захисту: перші дві дози вакцини вводяться з інтервалом в один місяць, третя через один рік, після останньої. Потім ревакцинація проводиться також один раз в 10 років.
Людям, які входять до групи ризику, в зв’язку зі своєю професійною діяльністю необхідно стежити за регулярністю ревакцинації. До групи ризику входять: працівники сільського господарства, санітарно-епідеміологічних служб, будівельних організацій, чия діяльність пов’язана з роботами по виїмці і переміщенню грунту, лісозаготівлями, дератизаційними і дезінсекційними заходами; працівники організацій, що займаються заготівлею, зберіганням і обробкою продуктів тваринництва і сільського господарства, працівники, які обслуговують каналізаційні споруди, мережі та обладнання; працівники медичних установ, лабораторій; працівники освітніх установ.
Потрібна ревакцинація і від кору, краснухи та паротиту. Щеплення необхідно повторювати у віці 22-29 років (в залежності від термінів останньої ревакцинації), а потім через кожні 10 років.
Дорослі люди, які не перехворіли цими інфекціями в дитинстві або раніше не були щеплені, для формування імунітету отримують дві дози вакцини з інтервалом між введеннями 1 місяць, потім ревакцинація проводиться також один раз в 10 років.
Щеплення від вітрянки дорослій людині може бути зроблене в будь-якому віці, але тільки якщо в дитинстві вона не перехворіла на вітряну віспу або не була щеплена, а значить, не має імунітету до цього захворювання.
Дослідження показали, що імунітет після щеплення від віспи зберігається довше 30 років. Тому програми ревакцинації не передбачені (тобто щеплення від вітрянки робиться один раз в житті).
Щеплення від вітрянки можна зробити і для профілактики захворювання, якщо мав місце контакт з хворою людиною. ВООЗ вважає цей захід ефективним, якщо вакцинація проведена не пізніше 72 годин після контакту здорової людини з хворим.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Про міфи та реальність вакцинації
За умови виконання вакцинації і ревакцинації проти гепатиту Б в дитячому віці, імунітет зберігається протягом 7-8 років. Ревакцинація рекомендується дорослим у віці від 20 до 55 років.
Особливо слід стежити за регулярністю ревакцинації проти гепатиту Б людям, які входять до групи ризику: медичний персонал, донори, люди, що готуються до хірургічних операцій, переливань крові, а також особам, у яких існує ризик зараження статевим шляхом.
Щеплення від пневмококової та менінгококової інфекцій роблять одноразово. Ревакцинація рекомендується людям, що входять до групи підвищеного ризику зараження. Ті, які перенесли спленектомію, ВІЛ-інфікованим, які страждають на захворювання крові або на хронічну ниркову недостатність. А також при наявності хронічних захворювань органів дихання, печінки, цукрового діабету та інших хронічних захворювань.
Повторну ревакцинацію від туберкульозу роблять тільки за рекомендацією медиків, а також людям, які можуть контактувати з хворими на туберкульоз: медикам, робітникам соціальних служб, місць позбавлення волі абощо.
Повторне щеплення від поліомієліту слід робити перед подорожами до Афганістану, Пакистану, а також країн Азії та Латинської Америки.
Ціна питання
Для дітей вся вакцинація і ревакцинація за календарем безкоштовна: гепатит B, дифтерія, правець, кашлюк, кір, краснуха, паротит, БЦЖ. Вакцина від сказу також безкоштовна.
Для дорослих кожні десять років – ревакцинація від дифтерії і правця безкоштовна.
Вам буде цікаво: В Україні перереєстрували 4 вакцини проти грипу
Іноді за гроші місцевих бюджетів закуповуються вакцини проти грипу або інші вакцини, які не входять до календаря. Але в основному всі інші щеплення робляться за рахунок бажаючих оновити свій імунітет.
Щоб зробити повторну вакцинацію, необхідно звернутися або до сімейного лікаря за місцем проживання або в будь-яку приватну клініку. У разі якщо лікар дав позитивну рекомендацію до проведення щеплення і якщо необхідний препарат є в наявності, можна буде провести вакцинацію. Коштує така послуга в середньому від 450 до 2500 тисяч гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами